26 April 2024
srijeda, 02 Juli 2014 19:34

SP u Brazilu: parovi četvrtfinala

Četvrtfinale SP u Brazilu 04. i 05.jula - Na Svjetskom prvenstvu u Brazilu odigrane su sve utakmice osmine finala. Prvi put u istoriji svjetskih prvenstava dogodilo se, da su prolaz u četvrtfinale izborile one reprezentacije koje su osvojile prvo mjesto u grupnom dijelu takmičenja (Brazil, Kolumbija, Holandija, Kostarika, Francuska, Njemačka, Argentina i Belgija).

Sada slijedi dvodnevna pauza (srijeda i četvrtak, 02.i 03.jula), a prvenstvo se nastavlja četvrtfinalnim utakmicama u petak i subotu, 04. i 05. jula 2014.godine.

Mali rezime utakmica 1/8 finala:

Samo tri utakmice osmine finala odlučene  su u redovnih 90 minuta igre, dok je pet susreta otišlo u produžetke od 2x15 minuta. Dvije utakmice su riješene nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, a više sreće kod izvođenja penala imali su nogometaši Brazila (protiv Čilea) i Kostarike (protiv Grčke). Tri utakmice odlučene su postizanjem golova u produžecima.

30. juni

Francuska - Nigerija 2:0,  Njemačka - Alžir 2:1, u produžecima (bilo 0:0 u 90' igre)

1. juli

Argentina - Švicarska 1:0, u produžecima, Belgija - SAD 2:1, u produžecima (bilo 0:0 u 90' igre);