26 April 2024
nedjelja, 22 Juni 2014 01:45

SP: Nigerija-BIH 1:0

Nogometaši BIH poraženi su u drugom susretu SP u Brazilu od Nigerije 1:0.

Prvo poluvrijeme druge utakmice drugog kola grupe F na Svjetskom prvenstvu - između Nigerije i Bosne i Hercegovine, koja se igra u Kujabi, završeno je vođstvom afričke reprezentacije od 1:0. Gol je u 29. minutu postigao Piter Odemvingi, u akciji kojoj je prethodio faul Emenikea nad Spahićem, i to na par metara od pomoćnog sudije.

Nekoliko minuta ranije poništen je pogodak Edina Džeke zbog navodnog ofsajda. Bio je to klasični obrazac po kojem su cijelo poluvrijeme igrali bh. fudbaleri; konstantnim ubacivanjem lopte kroz sredinu, u prazan prostor stvoreno je više šansi, ali se nijednom nije zatresla mreža Enjejame. Inače, igra se otvoreno na obje strane, pa se na trenutke čini kao da nijedna od ekipa ne misli mnogo na odbranu. U prilog tome govori 20 udaraca na gol, od čega su Nigerijci 6 puta pucali u okvir gola, a naši fudbaleri 4. U drugom poluvremenu sve je rečeno stativom Džeke u 93.minuti. Nije nam se dalo.  Drugim porazom reprezentacija BiH ostaaje bez šansi za plasmanom u osminu finala.

Susret je sudio sudija Peter O Leary sa Novog Zelanda.