19 Mart 2024
subota, 25 Oktobar 2014 17:10

Stadion: "Bilino polje"; Početak: 14:30 sati; Vrijeme: Oblačno i prohladno (+8*C); Gledalaca: oko 100; Sudije: Glavni sudija Mujić Elvis (Banovići), A-1 Kunić Ratko (B.Luka), A-2 Miličević Ljubo (Posušje); Delegat Milošević Mirko (Zvornik); Uokviru 12. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige danas su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Slavija iz Istočnog Sarajeva. Pobjedili su zasluženo domaći, golom u sudijskoj nadoknadi.

Rezultat: ČELIK – SLAVIJA 3:2 (1:0);

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju

Sastav Čelika: Adilović, Gojković, Osmanagić (od 70.' Popović), Selimović (od 46.' Alispahić – od 70.' Popović), Kojić, Simić, Bureković, Pezer, Mišić, Bašić, Đelmić (Šef stručnog štaba: Milomir Odović);

Sastav Slavije: Lučić, Radosavljević (Zeba 74.'), Popović, Oglečavac, Kokot (Radović 85.'), Govedarica, Karić, Vejnović, Salković (Lambulić 46.'), Šabanović, Lemez. (Trener: Radović Dragan);

Strijelci: 1:0 (Kojić 2.'), 1:1 (Popović Goran 53.'), 2:1 (Popović Marin 77.'), 2:2 (Kokot 81.' iz penala), 3:2 (Simić 90+2').

Žuti kartoni: Gojković, Simić, Popović Marin, Pezer, Đelmić (Čelik), Šabanović, Lučić(Slavija);

Sasvim zaslužena pobjeda nogometaša Čelika u 12. kolu prvenstva BH Telekom Premijer lige BiH Ovo je prva pobjeda nogometaša Čelika na svom Bilinom polju u ovom prvenstvu, a ukupno druga.

Pred početak utakmice i u prvih 10-ak minuta, ispred južne tribine stadiona Bilino polje pojavilo se oko 50-ak navijača Čelika, popularnih Robijaša, koji su kratkim skandiranjem pokazali nezadovoljstvo sa trenutnim stanjem u ČelikuNogometaši Čelika su dominirali u prvom poluvremenu i propustili su nekoliko dobrih šansi. U 20. minuti Pezer je šutirao sa dvadesetak metara, ali nije pogodio. Dvije minute kasnije je Selimović je sam izašao pred golmana Slavije Lučića, koji je sjajno intervenisao i spriječio novi pogodak Zeničana. U 30. minuti je Bureković šutirao ka golu Slavije, a s gol linije loptu je izbila odbrana gostiju. Tri minute kasnije priliku je propustio i Selimović. 84. minuta- nogometaš Slavije igrao je rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija pokazao da se izvede korner nakon odbijene lopte. Žuti karton dobio je Đelmić zbog prigovora za nedosuđeni penal za Čelik.. Izuzetno važnu pobjedu Čeliku je u posljednjim trenucima utakmice svojim golom donio Simić.

Evo kako su pali golovi:

1:0 –Nakon centaršuta Simića Kojić pogađa glavom za vođstvo  domaćih.

1:1 – Korner sa desne strane i u gužvi pred golom domaćih najbolje se snalazi Goran Popović i snažnim šutom pogađa gol Čelika za izjednačenje.

2:1 – Šut Kavazovića brani golman gostiju Lučić, ali mu se lopta odbija do slobodnog Marina Popovića, koji pogađa za novo vođstvo domaćih.

2:2 – Pezer obara jednog igrača gostiju u svom šesnaestercu (čini se nepotrebno), a Kokot iz dosuđenog penala za doste, pogađa za novo izjednačenje.

3:2 – U drugoj minuti sudijske nadoknade, od tri predviđene, Simić pogađa sami ugao i od stative lopta se odbija u gol nemoćnog golmana gostiju, Lučića, za veliku radost malobrojne publike.

U narednom, 13. kolu Čelik ide u goste ekipi Zrinjskog u Mostar, a Slavija je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.