26 April 2024
petak, 11 Juli 2014 19:23

Peta pobjeda košarkašica BIH

U sedmom kolu Evropskog prvenstva B-divizije za igračice do 20 godina u Sofiji (Bugarska), ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, danas 11.jula 2014.godine pobjedila je reprezentaciju Bugarske, domaćina prvenstva. Ovo je peta pobjeda naše U-20 selekcije na ovom prvenstvu.

Rezultat: B i H  - BUGARSKA  85:54  (15:10), (28:12), (25:12), (17:20);

Donosimo podatke za našu selekciju sa današnje utakmice:

Bosna i Hercegovina: Džombeta 6 (7 asistencija), Ćorović 9, Babić 16 (4 skoka), Ikanović, Milanović, Alagić 1, Gajić 22 (12 skokova), Brčaninović 2, Delić 11 (4 skoka), Ahmetbegović 2, Borić, Džebo 16 (5 skokova). (Selektor: Zoran Mikeš, asistenti: Slobodan Kecman i Amra Mehmedić);

Nakon 7 odigranih utakmica naše djevojke imaju 5 pobjeda i dva poraza.

Već nakon prvog poluvremena bilo je +21 poen (43:22) za naše djevojke i bilo je jasno ko će pobjediti u ovom meču. Dominacija je nastavljena i u 3.periodu, pa je rezultat na kraju treće dionice bio +34 (68:34).

U zadnjoj četvrtini naš selektor Zoran Mikeš dao je priliku da nastupe i igračice sa manjom minutažom, što je uticalo da domaće smanje razliku na - 31 za konačnih 85:54.

Najbolja u bh. timu bila je Marica Gajić i ponovo sa double-double učinkom (22 poena+12 skokova), iako je u igri provela 25 minuta. Nikolina Babić i Nikolina Džebo dodale su po 16 poena, Anđela Delić 11. Zeničanka Anida Ćorović provela je u igri 18 minuta i postigla 9 poena, te imala jednu asistenciju.

U današnjim utakmicama na ruku nam je išao i poraz ekipe Litvanije od Izraela (58:62), direktnog konkurenta za treće mjesto, koje vodi u A- diviziju. Da napomenemo, ekipa Litvanije je pobjedila našu selekciju u 1.kolu prvenstva (56:48).

4.juli (11h)- BiH – Rumunija 112:53

5.juli (13,45h)- BiH – Mađarska 67:70 (nakon produžetka)

Njemačka – Portugal (20,30h)

U osmom kolu reprezentacija BiH u subotu 12. jula igra protiv Njemačke, u 13,45 sati.
Turnir se završava 13. jula nakon čega će tri najbolje ekipe izboriti plasman u A-diviziju.