01 Maj 2024
srijeda, 25 Juni 2014 21:40

Uspjeh Lamije Čabro

Proteklog vikenda se na terenima HEAD akademije u Sarajevu održalo Državno prvenstvo u tenisu u kategoriji juniori do 18 god.

U konkurenciji juniorki državna prvakinja je postala članica TK "Winner" Zenica Lamija Čabro koja je u finalu savladala Amiru Jašarević iz Sarajeva rezultatom 6:4 6:2.
Dok je u konkurenciji juniora titulu državnog prvaka osvojio Nedim Ahmić iz Tuzle koji je u finalu savladao Marsela Duračka sa 6:2 6:1.
Na putu do finala Lamija je savladala prvu nositeljicu Emu Mulalić rezultatom 6:2 6:0.
U narednom periodu Lamija bi trebala da uzme učesće na nekoliko evropskih turnira, odakle s razlogom možemo očekivati najpovoljnije rezultate.