29 April 2024
subota, 08 Mart 2014 19:47

Premijer liga: 21.kolo

Čelik je kako je i nagovještavao njegov trener Nizah Hukić, u Prijedoru odigrao hrabro i osvojio je novi bod. Rudar – Čelik završeno je 1:1, iako su “crveno – crni” do 53. minute vodili pogotkom Alena Dedića iz 38. minute, međutim Rudar je u nastavku krenuo “na sve ili ništa” i preko Dragoslava Stakića postigao pogodak za konačnih 1:1 “Da mi je nako prije utakmice ponudio bod, bio bih zadovoljan.

Međutim ovako nisam zadovoljan jer smo propustili priliku da pobijedimo. Vodili smo, imali igrača više ali u nastavku je Rudar pritisnuo i dopustili smo im da nam zaprijete. Posljednjih smo 15-tak minuta bili bolji, prijetili. Emir Jusić je u 90. minuti pogodio stativu lopta se odbila do Dedića čiji je šut neko iz domaće odbrane izbio sa linije”, rezimira  za Sportzdk.ba trener Hukić.  Čeliku je ovo 30. prvenstveni bod i sedma prvenstvena utakmica bez poraza. Od kako je Hukić na klupi zeničkog kluba, od 2. novembra 2013. godine “crveno – crni” ne znaju za poraz!  Remi u Prijedoru svakako predstavlja novo ohrabrenje pred prvi susret četvrtfinala Kup-a BiH u kojem Čelik u srijedu na Bilinom poilju dočekuje Velež. Čelik je ostao na 9. mjestu sa 30 bodova.