srijeda, 14 Septembar 2011 18:32

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Fudbaleri Čelika imali su lagan posao u šesnaestini finala Kupa BiH protiv prvoligaša iz Republike srpske, pa su sa izmjenjenim sastavom prošli u narednu fazu takmičenja slavivši 4:0. - fotose u mini galeriji Zenicabloga pogledajte klikom na fotos ili brojke ispod njega.

Već u 4. minutu Hadžić je pogodio prečku gostujućeg gola čime je nagovijestio da će Čelik biti raspoložen i ubjedljiv. U 10. minutu na ubacivanje Dejana Martinovića, najboljeg pojedinca meča, odlično je reagovao Horić koji je rutinski pogodio za 1:0. Čelik je do drugog gola došao u 19. minutu. Martinović je prelijepim pogotkom sa oko 20-tak metara pobrao aplauze malobrojne publike na «Bilinom polju». Da će sve biti gotovo do poluvremena bilo je jasno u 36. minutu kada je na asistenciju Horića Kapten zatresao mrežu Podrinja.

U drugom poluvremenu oba trenera izvršila su po tri izmjene, pa je tempo igre oslabio, a vrijedi istaći prilike Sadikovića u 59. i Dilavera u 61. minutu. Tačku na i stavio je Martinović koji je postigao još ljepši gol od svog prvog. Na sjajan način izveo je slobodnjak, sa preko 25 metara, a lopta je pogodila same rašlje Sinićevog gola.

U sudijskom vremenu Podrinje je moglo do počasnog gola, jer je sudija Obradović dosudio jedanaesterac, ali je Jusufović umjesto mreže Nurkovića pogodio stativu.

Čelik - Podrinje 4:0

Strijelci: 1:0 Horić u 10, 2:0 Martinović u 19, 3:0 Kapetan u 36, 4:0 Martinović u 82. minutu. Stadion «Bilino polje» u Zenici. Gledalaca: 400. Sudija: Darko Obradović (Stolac). Žuti kartoni: Horić, Stupar (Čelik).

ČELIK: Nurković, Brković, Isaković (od 46. Begić), Jusić, Sadiković, Horić, Martinović, Kapetan, Šišić (od 46. Dilaver), Stupar (od 59. Hećo), Hadžić. Trener: Elvedin Beganović.

PODRINJE: Janja, Sinić, M. Arnautović (od 46. Merić), A. Arnautović, D. Arnautović (od 73. Sinanović), Đokić, Jusufović, Majstorović (od 46. Đekić), Sajtanović, Jović, Vučić. Trener: Borislav Tonković.

Rezultati šesnaestine finala Nogometnog kupa BiH:

Sloga - Sarajevo 0:1, Rudar (P) - UNIS 1:0, Zvijezda - Sloboda 2:0, Travnik - Velež 2:3, Branitelj - Dizdaruša 4:1, Slavija - Modriča 3:0, Iskra -Rudar (K) 0:1, Čelik - Podrinje 4:0, Široki Brijeg - Kozara 3:0, Olimpic - Mladost (G) 3:0, Vitez - GOŠK 0:1, Mramor - Radnik 1:0, Krajišnik - Mladost (Ž) 6:0.

Susret Zrinjski - Sutjeska počeo je u 18.30 sati dok u 19 sati počinju utakmice Borac - Brotnjo i Željezničar - Leotar.

txt: DINO KURBEGOVIĆ - SC SPORT.ba

Čitano 4063 puta Zadnji put promjenjen srijeda, 14 Septembar 2011 19:21