Čelik bolji (i) od Gračanice Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Rukometaši Čelika pobijedili su večeras u Areni RK Gračanica 33-26. Fotose sa nove pobjede Zeničana donosi nam Jasmin Hadžić. Klikni desno na fotos - ili na brojeve ispod.

NOVA POBJEDA RUKOMETAŠA ČELIKA

RK ČELIK – RK GRAČANICA 33:26
Zenica, 23.03.2012.god.
Gradska ARENA u Zenici
Početak: u 19,00 sati
Gledalaca: oko 800
U utakmici 23.kola Rukometne premijer lige BiH, jesenji prvak lige RK Čelik je večeras, u gradskoj Areni u Zenici, pobjedio RK Gračanicu rezultatom 33:26 (14:13).
Najbolji strijelci kod Čelika: Davor Kadić (8 – igrao samo 2. poluvrijeme), Milan Ivančev (6), Aldin Begagić (5).
Najviše golova za Gračanicu postigli su: Osmanhodžić (7), te Buljugija i Ferhatbegović E. po 5.
Fenomenalnu igru u drugom poluvremenu je pružio Davor Kadić, koji je sve golove (8) postigao u 2. poluvremenu, i riješio sve dileme oko pobjednika u ovoj utakmici.
O sudijama (Ranilović i Vrhovac, prema stranici RS BiH), neka kažu zvanična lica. Po mojoj slobodnoj procjeni, sudili su veoma loše i iritirali su mnoge gledaoce.
I u jesenjem dijelu, Čelik je pobjedio Gračanicu u Gračanici sa rezultatom 35:30.
U prošlom kolu, ekipa Čelika je igrala neriješeno 28:28 sa Derventom u Derventi, dok je Gračanica poražena u Gračanici od lidera na tabeli, dobojske Sloge, rezultatom 30:32. Gračanica se nalazi na 11. mjestu ligaške tabele sa 25 bodova. Ovo je 16. pobjeda RK Čelik, uz 4 poraza i 3 neriješena rezultata, sa kojom su "učvrstili" 2. mjesto na tabeli i sa velikim šansama za ligu 6 (3+3). Do kraja ligaškog dijela takmičenja (3 kola), Čelik će biti domaćin, u predzadnjem kolu, ekipi Sloge iz Doboja, glavnim kandidatom za 1.mjesto ligaškog dijela takmičenja, dok će gostovati kod Krivaje, i u zadnjem kolu, u Goraždu.