ponedjeljak, 10 Novembar 2014 14:54

Nova pobjeda zeničkog Rudara

Proteklog vikenda, 08. i 09.novembra 2014.god. odigrane su utakmice 14.kola u Drugoj nogometnoj ligi FBiH, grupa „Centar“ u kojoj nastupa i Rudar iz Zenice. Novi drugoligaš, zenički Rudar, ostvario je novu pobjedu na svom terenu protiv Mladosti iz Župče (3:0). Golove za Rudar postigli su Kulačić u 18.'-penal i 40.minuti, te Mehmedović u 42.minuti.  Nakon ove pobjede zenički Rudar se nalazi u sredini tabele, na izvrsnom šestom mjestu.

Tešanjski TOŠK, pod vođstvom trenera Vahidin Imamovića, ostvario je novu pobjedu u komšijskom derbiju na svom terenu u Lukama protiv Borca iz Jelaha (2:0 – strijelac 2x bio je Hadžić) i dalje je lider na tabeli sa 10 pobjeda, tri remija i jednim porazom. Prema Izvještajima iz Tešnja ovaj komšijski derbi pratilo je oko 1.000 gledalaca, brojka koju nema većina Premijerligaša BiH.

Prvi pratilac TOŠK-u je visočka Bosna, koja je pobjedila u gostima Stupčanicu iz Olova (0:3). Pobjedom u 15., zadnjem jesenjem kolu protiv Usore, Visočani bi osvojili titulu jesenjeg prvaka, jer je tešanjski TOŠK u 15.kolu slobodan. Stupčanica iz Olova zabilježila je svih 14 poraza i ima katastrofalnu gol razliku 9:63.

U narednom, 15. kolu (zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva), zenički Rudar gostuje u Ilijašu kod istoimene ekipe, koja se nalazi na 5.mjestu tabele.

Donosimo rezultate 14.kola, tabelu i parove narednog, 15.kola Druge lige FBiH, grupa Centar: