četvrtak, 24 Juli 2014 20:06

Juniorke BIH bolje od Rumunije

Evropsko prvenstvo za juniorke (U18) divizije B u Rumuniji. Nova pobjeda naših juniorki. BiH – Rumunija 73:52 (+21) U petoj utakmici na Evropskom prvenstvu B divizije za košarkašice, koje se održava u Rumuniji, naša juniorska reprezentacija (U18) danas je pobjedila selekciju Rumunije. Rezultat: BiH – Rumunija  73:52 (24:12), (14:11), (20:19), (15:10);

Na EP za plasman od 9. – 17.mjesta naše juniorke danas su igrale protiv Rumunije i zabilježile su zasluženu pobjedu.

Nakon prve četvrtine bilo je +12 poena (24:12) za naše djevojke. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 38:23 za našu selekciju. U trećoj dionici vođena je ravnopravna borba i igralo se koš za koš.

Na kraju 3. dijela utakmice bilo je +16 poena za naše (58:42).

Zadnju četvrtinu naše djevojke dobijaju sa 15:10 za konačnih i zasluženih 73:52 za BiH.

U današnjoj utakmici najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije ponovo je bila Melisa Brčaninović sa 20 poena, a imala je i 9 skokova. Vanja Vasilić je postigla 18 poena.

Jovana Marković je dodala 11 poena i imala 12 skokova (double-double učinak). Nikolina Delić je postigla 11, a Anđela Delić 10 poena za našu selekciju.

Gotovo cijelu utakmicu naša selekcija je igrala sa prvom postavom, a samo po nekoliko minuta u igri dobile su Nedžla Kovačević, Lejla Omerbašić i Sara Borić. Šansu da zaigraju dobile su i Berina Hebib i Sandra Azinović (po 1,47 minuta).

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):