27 April 2024
četvrtak, 24 Juli 2014 15:56

Poraz U18 tima BIH od Grčke

Evropsko prvenstvo za juniore (U18) divizije A u Turskoj. Poraz naših juniora u prvom susretu prve runde. Grčka – BiH 78:69 - U prvom susretu prve runde takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa C), naša juniorska reprezentacija (U18) danas je poražena od ekipe Grčke. Rezultat: Grčka – BiH  78:69  (17:13), (19:18), (21:18), (21:20);

Na poluvremenu smo gubili samo sa pet koševa razlike 36:31, ali naši momci nisu uspjeli da se ozbiljnije približi favorizovanim Grcima u nastavku meča, koji su znalački održavali vodstvo i na kraju zasluženo pobijedili rezultatom 78:69.

Najefikasniji igrači u redovima naše reprezentacije bili su Edin Atić (22) i ĐorđeAleksić (18) poena. Imran Polutak je dodao 9 poena, 5 skokova i dvije asistencije.

U petak 25.jula naša reprezentacija igra protiv domaćina, selekcije Turske u 20,45 sati.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):