Čelik opet bolji od Maglaja Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

rukometcelikVečeras je ekipa RK ,,Čelika'' u okviru priprema za nastavak prevenstva u Premijer ligi BiH (nakon 30:27 za ,,Čelik'' prije nekoliko dana u Maglaju) ponovo pobjedio istu ekipu u Gradskoj areni Zenica rezultatom 35:28 (poluvrijeme 18:15 za ,,Čelik''). Glavna karakteristika nove igre ,,Čelika'' su brze rotacije igrača, tako da je čak 12 igrača davalo golove – gotovo svi osim golmana Šabanovića i Stračevića, koji su pak odlično branili svaki po jedno poluvrijeme.

Najviše golova postigao je novajlija Dominiković i kapiten Begagić (po 7), zatim Ivančev (4) i Davor Kadić i Davor Lučić (po 3 gola), itd. Kod RK ,,Maglaja'' najviše golova dao je Aldin Mehinović (7, od toga 3 iz penala), te Bradarić i Bjelobrković po šest.

- Zadovoljan sam igrom moje ekipe. Još ima tu dosta da se radi, još su igrači teški, moramo igrati još mnogo brže. Ja računam da ćemo biti potpuno spremni tek nakon trećeg-četvrtog kola prvenstva. Ono čime sam posebno zadovljan je da je čak 12 igrača ,,Čelika'' davalo golove – kaže trener Čelika Miki Filipović.

ČELIK: Šabanović, Ćosić (1 gol), Ekinović (2), Dervenčić, Aldin Begagić (7), Kadić (3), Begović (2), Kobilica, Starčević, Adnan Begagić (1), Lučić (3), Duvnjak (2), Šarenac (2), Dominiković (7), Bečić (1), Ivančev (4), Skopljak, Vidimlić i Hodžić.

U četvrtak, 26. januara ,,Čelik'' igra novu prijateljsku utakmicu u Derventi, protiv premijerligaša RK ,,Dervente''.

Čitano 3008 puta Zadnji put promjenjen četvrtak, 26 Januar 2012 01:04