20 April 2024
petak, 02 Maj 2014 21:30

PORAZ KOŠARKAŠA  OKK ČELIK. OKK ČELIK – NIZWA BC 77:84 Arena u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca oko 200;  Sudije: Armin Avdić, Damir Pripoljac i Harun Čelik  (svi iz Zenice);  U prijateljskoj utakmici između OKK Čelik i prvaka države Oman, Nizwa Basketball Club, bolji su bili gosti iz Omana. Rezultat: Čelik – Nizwa BC (Oman)  77:84 (14:17), (14:16), (26:33), (23:18);

OKK ČELIK: Spahić , Fejzagić 1, Avdibegović 11, Varupa, Hodžić 22, Begagić 14, Pezer 10, Alić Dino 12, Anđelić 3, Durmić, Klinac 4, Fajković. (Trener Hodžić Nedžad);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Hodžić (22), Dino Begagić (14), Dino Alić 12, Armin Avdibegović (11) i Adem Pezer (10) poena;

Kod Nizwe BC najefikasniji su bili: Malkolm (29), Ahmed (13), Bojan (12) i Faisal (10) poena;

Tokom, gotovo, cijele utakmice gosti su bili u vođstvu. U trećoj četvrtini ono je, u nekoliko navrata, iznosilo i + 20 poena. U finišu zadnje četvrtine domaći su odigrali nešto konkretnije i preciznije i dva puta su se približili na samo -3 poena (74:77) i (77:80), ali su gosti sa sa dvije uzastopne trojke riješili pitanje pobjednika u ovoj prijateljskoj utakmici. Inaće, šut za tri poena bio je i najjače oružje simpatičnih gostiju iz Omana. Njihov centar, Amerikanac Malkolm, bio je nerješiva enigma za odbranu Čelika. Domaće košarkaše nije služio šut sa distance i oni se nalaze u laganim treninzima nakon velikog uspjeha i plasmana u Ligu 12, što je među glavnim razlozima uzrok porazu.

Već smo objavili da je klub Nizwa Basketball Club/ Sultanat of Oman je 10 puta prvak Omana uključujući i sezonu 2013/2014. Ovo je prva sportska ekipa iz Omana na pripremama u BiH.  Oni se pripremaju za Gulf Cup koji će biti održan u Dohi Qatar 10. maja.  Ekipu iz Omana, pored nekoliko reprezentativaca, čine i 2 profesionalna igrača iz USA i Srbije.