nedjelja, 22 Decembar 2013 20:13

ARENA u Zenici. Početak u 18,00 sati. Gledalaca: oko 250; Sudije: Komar Dragan, Luković Saša i Milica Mičunović (svi iz Trebinja), delegat Miljenko Matković (Široki Brijeg); U 8. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi "RMU Banovići" iz Banovića.  Pobjedila je, visokim rezultatom, domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: Čelik – RMU Banovići 123:38  (31:14), (25:5), (30:9), (37:10).

Čelik: S. Halimić 19, M. Džinić 12, J. Bigović 3, N. Kovačević 18, A. Hundur 6,  M. Rahmanović 10, S. Pašić 6, I. Rahmanović 6, A. Ćorović 23, A. Iriškić 8, A. Čehajić 4, B. Hebib 8; (Trener Slobodan Kecman, asistent trenera Almir Hamzić).

RMU Banovići: Mostarlić 2, Jašarević 2, Softić, Dautbašić 2, Behrić, Dijana Lukić 11, Vesna Lukić 7, Rizvić 6, Brčarević 4, Karavdić, Hodžić 4, Kapić. (Trener Emir Agić);

Najefikasnije kod Čelika: Anida Ćorović (23), Sedina Halimić (19), Nedžla Kovačević (18), Marina Džinić (12) i Maida Rahmanović (10) poena;

Prvi strijelci RMU Banovići: Dijana Lukić (11) i Vesna Lukić (7) poena;

Visoka pobjeda košarkašica Čelika pod vođstvom novog trenera Slobodana Kecmana.

Gošće iz Banovića su se dobro držale prvih nekoliko minuta i imale čak i vođstvo u nekoliko navrata (6:9), (7:10) i (10:12). Međutim, to je bilo sve što su uradile, od vođstva, u ovoj utakmici.

Od tog trenutka puno kvalitetnija ekipa Čelika preuzima stvari u svoje ruke, te u ostatku utakmice iz napada u napad povećavaju prednost, na što gošće jednostvano nisu imale odgovore. Prva četvrtina je završila 31:14, a druga 25:5 u korist domaćih i već na poluvremenu je bilo 56:19 (+ 37). U trećoj i četvrtoj četvrtini domaća ekipa je igrala sa, isključivo, mlađim igračicama, ali ni to nije rezultiralo drugačijim ishodom od povećanja prednosti iz minute u minut do konačnih 123:38 (nevjerovatnih + 85 poena). U listu strijelaca, kod Čelika, upisale su se sve košarkašice, a naročito dominantno je odigrala Sedina Halimić, koja je igrala 15,5 minuta i za to vrijeme postigla 19 poena, imala 9 skokova, jednu asistenciju i pobrala aplauze publike.

Prvenstvo BiH za žene se nastavlja 11.01.2014.godine devetim kolom. Ekipa Čelika će uokviru 9.kola Prvenstva BIH gostovati ekipi banjalučkog Borca, dok je ekipa RMU Banovići domaćin ekipi Jedinstvu BHT iz Tuzle.