01 Maj 2024
subota, 03 Maj 2014 17:37

Porazi kadeta i juniora Čelika

25. KOLO PREMIJER OMLADINSKE LIGE BIH U NOGOMETU:  Omladinci Čelika (kadeti i juniori) danas su u Zenici odigrali utakmice redovnog 25.kola (10.kolo proljetnog dijela sezone) Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka FK Željezničar iz Sarajeva.

KADETI: 25. KOLO PREMIJER OMLADINSKE LIGE BIH U NOGOMETU:

Kadeti: NK Čelik – FK Željezničar 0:2
Juniori: NK Čelik – FK Željezničar 0:4

KADETI, kraći Izvještaj:
NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 0:2 (0:0)
U utakmici 25. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2013/2014, danas u 11 sati, igrali
su kadeti NK Čelik i njihovi vršnjaci iz FK Željezničar (Sarajevo). Pobjedili su gosti iz Sarajeva sa 0:2, a golovi su postignuti u zadnjih 10-ak minuta utakmice. Kadeti Čelika su pružili dobar otpor favorizovanoj i vodećoj ekipi na tabeli, ali su poklekli u finišu današnje utakmice.
Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 100-tinjak gledalaca, po oblačnom vremenu (+18*C). Glavni sudija Alispahić Admir (Zenica), pomoćnici: A1 Bojo Danijel (Sarajevo) i A2 Grabus Elvir (Travnik), delegat Hišam Islambegović (Zenica).
Strijelci golova za Željezničar su bili Ajdin Mujagić i Denis Žerić.

Kadeti Čelika, nakon 25. kola, imaju 14 pobjeda, jedan remi i devet poraza (43 boda) u prvenstvu Premijer omladinske lige BiH u nogometu. Imaju jednu utakmice manje i to iz 24. kola sa Vitezom u Vitezu.

JUNIORI, kraći Izvještaj:
NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 0:4 (0:0)
Juniori Čelika, također, su danas u 13 sati, igrali utakmicu iz 25. kola (10.kolo proljetnog dijela sezone) Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2013/2014, protiv ekipe FK Željezničar (Sarajevo).
Pobjedili su gosti iz Sarajeva sa 0:4, koji se nalaze na 3.mjestu tabele (prije ove utakmice), ali i sa utakmicom manje.
Juniori Čelika su odolijevali organizovanijim gostima u prvom poluvremenu, koje je završilo 0:0.
Na samom početku drugog poluvremena, za samo dvije minute, opada koncentracija u odbrani  domaćih, što gosti krunišu sa dva gola i vođstvom 0:2. Ovi rani golovi na početku 2.poluvremena su i „prelomili“ utakmicu i rješili pitanje pobjednika. Završilo je, na kraju, sa još dva gola u mreži domaćih za konačnih 0:4 za favorizovane Sarajlije.
I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 50-ak gledalaca, po kišovitom i prohladnom vremenu (+13*C).
Glavni sudija Bojo Danijel (Sarajevo), pomoćnici: A1 Alispahić Admir (Zenica) i A2 Grabus Elvir (Travnik), delegat Hišam Islambegović (Zenica);
Strijelci za Željezničar: Josip Grabenar, Dino Hasković, Kerim Memija...

Juniori Čelika sada imaju 12 pobjeda, dva remija i deset poraza (38 bodova) u proteklih 25 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu. I  juniori imaju jednu utakmice manje i to iz 24. kola sa Vitezom u Vitezu.