01 Maj 2024
subota, 23 Februar 2013 23:06

Nets - Litva 80:74

12. KOLO A-2 KOŠARKAŠKE LIGE, GRUPA SJEVER. - VELIKA POBJEDA ZENIČKOG KK NETS. - KK NETS – LITVA (Banovići)  80:74 - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 50

Uokviru  12. kola  A-2 košarkaške lige, grupa Sjever, za sezonu 2012/2013, zenički KK Nets je bio domaćin ekipi KK Litva iz Banovića. U jednom od derbija 12. kola, pobjedu je, zasluženo,  zabilježila domaća ekipa KK Nets nad favorizovanom ekipom KK Litva iz Banovića. Rezultat: Nets – Litva  80:74 (20:17), (20:16), (26:20), (14:21).

Sastav KK Nets: Arnaut Naretena 4, Fejzagić Benjamin 8, Bambur Amel 20, Bešlić Haris 11, Pašalić Tarik 3, Alić Dino 13, Memišević Benjamin, Halilović Denis, Zahirović Mehmed 5, Fejzić Amar 12, Karić Kerim 4, Bečirević Meris. (Trener: Arnel Mujaković).

Najefikasniji kod Netsa: Bambur Amel (20), Alić Dino (13), Fejzić Amar (12), Bešlić Haris (11) poena. Kod ekipe Litve, gotovo, nezadrživ je bio D. Đerzić sa 43 poena (broj 10).

U jednom od derbija 12. kola, sasvim zaslužena pobjeda domaćeg KK Nets. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 2:9, ali su domaći Netsi napravili seriju od 13:0 i poveli sa 15:9. Do kraja utakmice, Netsi više nisu ispuštali vođstvo, koje je, u više navrata, iznosilo 15-17 razlike (57:42), (59:43), (62:45).

U zadnjoj četvrtini, gosti su, dobrano, smanjili vođstvo domaćeg Netsa (-6), i to je bilo sve što su učinili do kraja utakmice. Ovu četvrtinu, gosti iz Banovića su dobili sa 14:21.

Domaće košarkaše Netsa, sa klupe je, veoma, uspješno vodio temperamentni trener, Arnel Mujaković. Prije ove utakmice ekipa Litve je imala skor pobjeda i poraza 7/4 i zauzimala je četvrto mjesto na tabeli.

Domaći Netsi sada imaju skor pobjeda i poraza 4/8 i 16 bodova.

E. Imamović za Zenicablog (foto: Ekrem Imamović)