Zenica, 05.maj.2012.god.
Gradska ARENA u Zenici
Početak u 19,00 sati
Gledalaca: oko 1.500
U desetom (zadnjem) kolu LIGE 6 za košarkašice, za prvaka Bosne i Hercegovine, sezona 2011/2012, večeras su u gradskoj ARENI u Zenici, košarkašice KŽK Čelik, sa dosta uloženog napora, pobjedile ŽKK Slobodu iz Novog Grada (Bosanski Novi) rezultatom 77:71 (11:18), (17:19), (25:16), (24:18).
Najefikasnije kod Čelika su bile: Marina Ristić (16), Matea Tavić (12), Lejla Bejtić i Monika Veselovski po 11 poena, te Tijana Rus (10) poena.
Kod Slobode, najefikasnije su: Zvjezdana Gagić i Osterman po 23, te Svitlica (10) poena.
Veći dio utakmice su vodile gošće, a Čelik je po prvi put došao u vođstvo u trećoj četvrtini (46:45).
Treći period je završen neriješeno 53:53, da bi Sloboda ponovo "otišla" u vođstvo 53:60, a četiri minute prije kraja bilo je 62:69. Izlaskom iz igre ponajbolje košarkašice Slobode, Zvjezdane Gagić,
zbog pete lične greške, na 3,41' do kraja 4. četvrtine, košarkašice Čelika su "odahle" i napravile preokret, te na kraju sigurno zabilježile i desetu pobjedu u LIGI 6.
Ova utakmica nije odlučivala o prvaku BiH u LIGI 6, s obzirom da su košarkašice KŽK Čelik titulu obezbjedile u prošlom, devetom, kolu pobjedom nad direktnim rivalom za šampionsku titulu, Mladim Krajišnikom u Banjaluci. I u prvom dijelu lige, u Novom Gradu, slavile su košarkašice Čelika rezultatom 95:48.
Utakmicom u Zenici, završena se sjajna sezona košarkašica Čelika, u kojoj su postigle najveće uspjehe u istoriji kluba.
Uz veliku podršku svih navijača u dvorani, košarkašice Čelika su izvojevale tešku, ali zasluženu pobjedu nad renomiranim protivnikom, a posebno se isticala organizovana skupina (njih nekoliko stotina) Čelikovih navijača, popularnih "Robijaša", koji su tokom cijele utakmice bodrili nove šampionke BiH.
Na kraju utakmice, u fenomenalnoj i nezaboravnoj atmosferi, medalje i veliki Pehar šampiona BiH, uručili su svim članovima ovog veoma uspješnog kolektiva, KŽK Čelik-Zenica, načelnik Zenice, g-din Husejin Smajlović i predstavnik košarkaškog Saveza BiH, g-din Nadir Koredžija.  Veliki Pehar je primila, kapiten ekipe, Rada Vidović. Zatim je uslijedilo otvaranje pobjedničkog šampanjca, čestitke od košarkašica Slobode, pobjednički krug u dvorani sa Peharom, pozdravljanje i slikanje sa navijačima u opštem oduševljenju svih prisutnih u dvorani!
Imena Čelikovih košarkašica: Monike Veselovski, Anne Tolikove, Matee Tavić, Lejle Bejtić, Tamare Bajić, Josipe Bure, Marine Ristić, Tijane Rus, Neire Solo, Sedine Pašić, Rade Vidović i Anide Ćorović ostat će tako upisana u istoriju naše ženske košarke, koje su osvojile prvu šampionsku titulu za KŽK Čelik i koje su tako suvereno vladale u BiH košarci, u sezoni 2011/2012.
Nakon utakmice, kako je juče izjavio Jasmin Duvnjak, predsjedavajući Skupštine KŽK Čelik, oko 21.00 sat na Trgu Alije Izetbegovića, ispred Multiplex kina, počet će šampionsko slavlje i proslava osvajanja titule prvaka, osvajača Kupa BiH, te osvajača drugog mjesta u Regionalnoj ligi

I.Ekrem za Zenicablog

POGLEDAJTE GALERIJU JASMINA HADŽIĆA ŠAMPIONKE, U ARENI, NA TRGU ALIJE IZETBEGOVIĆA... - EKSKLUZIVNO..

Pogledajte ekskluzivni video iz autobusa sa košarkašicama Čelika uoči meča - ekipa Zenicabloga bila je jedina sa timom pobjednica...

Pogledajte sada kako je sve to izgledalo večeras na Trgu Alije Izetbegovića u 9-minutnom videu.