Čelik 1 - Sloboda 0 Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Čelik je danas na Bilinom polju u zaostaloj utakmici 12. kola Premijer lige savladao Slobodu sa 1:0. Tri vrijedna boda Zeničanima i četvrtu prvenstvenu pobjedu donio je Dario Purić u 53. minuti.

U prvom dijelu gledali smo inicijativu domaćih. Već u 1. minuti je Čelik mogao povesti, ali je Hećo naakon kornera Jusića sa pet metara glavom šutirao pored gola. Sloboda je jedini put u prvih 45 minuta zaprijetila u 3. minuti, ali je Slomić iz idealne situacije slabo šutirao ravno u Nurkovića. U 14. minuti najbolja šansa za Čelik. Hećo je dobro šutirao iskosa sa 10 metara šutira, ali se ispriječila stativa. U 31. minuti Brković je ubacio, Vršajević je bio najviši u skoku, ali lopta ide tik kraj stative Mujkićevog gola.

U 53. Minuti Čelik je poveo. Vršajević se driblingom oslobodio jednog igrača Slobide, centrirao, a Purić sa pet metara matira Mujkića za vodstvo Čelika. U 63. minuti Slomić je pao u kaznenom prostoru Čelika, gosti su tražili penal, ali Vukasanović je odmahnuo rukom. U 65. minuti ponovo okvir gola spašava Tuzlake, jer je Vršajević sa sedam metara pogodio prečku.

Treba istaći da je susret sa tribina pratio i menadžer Željezničara, Amar Osim, koji će sa svojim timom gostovati naredne srijede u Zenici (revanš Kupa).

/SportCentar-D.Kurbegović

Čelik – Sloboda 1:0
Stadion Bilino polje. Gledalaca: 300. Sudija: Radoslav Vukasović. Strijelci: 1:0 – Purić (53). Žuti kartoni: Jusić, Dilaver (Čelik), Ribić (Sloboda).
ČELIK: Nurković, Čović, Martinović, Purić, Damjanović (od 76. Horić), Hadžić (od 83. Dilaver), Jusić, Hećo (od 65. Kapetan), Vršajević, Sadiković, Brković.
SLOBODA: Mujkić, Milutinović, Čivić (od 81. Ribić), Jahić, Zoletić, Salihović, Efendić, Halilović, Slomić (od 65. Filipović), Nikolić, A. Mešanović.

1. Široki Brijeg 13 10 2 1 25:5 32
2. Željezničar 13 9 2 2 29:10 29
3. Sarajevo 13 8 2 3 25:10 26
4. Borac 13 7 2 4 21:13 23
5. Zrinjski 13 6 5 2 22:15 23
6. Olimpic 13 6 2 5 19:13 20