Bjelorusija 1: BiH 1 (U21) Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

edin-viscaBosanskohercegovačka nogometna reprezentacija do 21 godine osvojila je bod u Borisovu protiv Bjelorusije (1:1) u drugom kolu kvalifikacija za odlazak na EP 2013. godine. Nakon ubjedljive gostujuće pobjede kod San Marina (3:0) na otvaranju kvalifikacija, izabranici selektora Vlade Jagodića, inače bivšeg trenera Borca, pružili su još jednu dobru partiju.

Na Gradskom stadionu u Borisovu remizirali su s domaćom selekcijom Bjelorusije, iako je naš mladi tim mogao i do čitavog plijena, jer je većim dijelom utakmice bio bolji. Poveli su mladi Zmajevi pogotkom bivšeg Željinog igrača Edina Višće u 14. minuti.

Vodstvo nije trajalo dugo. Kuzmenok je samo minut kasnije matirao Stefana Tomovića i postavio konačnih 1:1. Za BiH je nastupio i seniorski reprezentativac Muhamed Bešić, kojeg je selektor Safet Sušić prekomandovao u mlađu selekciju, a igrao je i Toni Markić, no tokom intoniranja naše himne nije se držao za...

Nadamo se da će dobar rezultat napraviti i A selekcija, koja od 19:30 sati igra s Bjelorusijom važnu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na EP 2012. godine u Poljsku i Ukrajinu.

Sljedeću utakmicu U-21 selekcija igra u Ingolstadtu 6. oktobra protiv Njemačke, koja je lider grupe 1 sa šest bodova iz dvije utakmice.

Bjelorusija - BiH 1:1 (Kuzmenok 16/ Višća 14)

BLR: Voytekhovich, Polyakov, Politevich (c), Zaleski, Kugan, Kravchuk /od 27. Khvaschinski /od 73. Korolyuk), Khlebosolov, Kuzmenok, Skitov /od 89. Ivanov/, Kendysh, Aleksievich.

BIH: Tomović, Čolić /od 87. M. Sušić/, Kvesić, Sipović, Markić, K. Handžić /od 85. Hasanović/, Višća, Stevanović, Bilbija (c) /od 92. Bekić), Grahovac, Bešić.