20 April 2024
subota, 25 Oktobar 2014 17:57

ŽNK Čelik - Bumerang 0:1

U 8. kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice sastao se u subotu 25.oktobra 2014.godine sa ekipom ŽFK "Radnik Bumerag" iz Bijeljine. Minimalnu pobjedu ostvarile su gostujuće nogometašice. Rezultat: Čelik – Radnik Bumerang 0:1 (0:0);

Strijelac za Radnik Bumerang bila je Ljubica Jović u 85.minuti.

Glavni sudija Vlaić Ivana (Sarajevo), pomoćnice:A1 Čelik Merima (Sarajevo), A2 Dilberović Azra (Kakanj), delegat Kovač Rade (I.Sarajevo), posmatrač suđenja Bilić Marko (Zenica);

Adisa Vazda

46'

5

Lejla Koluh

9

Nermana Kablar

43'

7

Berina Golub

70'

99

Arnela Šabanović

Izmjene

13

Berina Kobilica

70'

8

Merima Gradinović

46'

Utakmica je odigrana u 12 sati na "A" terenu stadiona na Kamberovićima, po oblačnom i prohladnom vremenu (+9*C) pred oko 30-ak gledalaca.

U četvrtoj  utakmici ovih timova u Premijer ligi pobjedu je zabilježila ekipa Radnika (u prethodne tri  bilo je 0:0 u Bijeljini, 1:1 i 0:1 u Zenici).

Nogometašice  Čelika su imale inicijativu većim dijelom utakmice i cilj je bio osvojiti 3 boda u ovoj utakmici.

Nadmoćnost je bila naročito izražena u prvom poluvremenu kada su domaće imale nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htjela u gol. Pogođen je i okvir gola u dva navrata. Kazna za promašaje stigla je u 85. minuti, kada je gostujuća ekipa nakon jednog slobodnog udarca sa lijeve strane i odbijene lopte, postigla gol i tako odnijela 3 boda iz Zenice. Sportska sreća, ovog puta, bila je na strani gošći iz Bijeljine.

Utakmica je odigrana fer i korektno od strane obje ekipei.

Da napomenemo da je cijelu utakmicu odigrala i legendarna nogometašica Čelika, Arijana Puljić, koja je trener ekipe, nakon što je napustila igranje za ekipu. Ekipu sa klupe danas je vodio trener Rasim Bilčević.

Kao što smo ranije objavili, učešćem osam ekipa iz cijele Bosne i Hercegovine, u toku je druga sezona zajedničke Premijer lige BiH za žene u nogometu, 2014/2015.(Druga godina zajedničke lige Federacije i R.S.)

U narednom, 9.kolu, ekipa Čelika putuje u goste kod ekipe SFK 2000 u Sarajevo.