20 April 2024
ponedjeljak, 06 Oktobar 2014 13:07

Poraz Zeničanki u Banja Luci

U sedmom kolu ženske Premijer nogometne lige BiH (druga sezona po redu), ženski nogometni klub Čelik iz Zenice juče, 05.oktobra 2014.god., gostovao je u Banjaluci kod istoimene ekipe. Utakmica je igrana na gradskom stadionu u Laktašima. Završena je pobjedom Banja Luke od 3:0 (2:0);

Povodom odigravanja ove utakmice u Bijeljini na oficijelnoj stranici ŽNK Čelik su objavili:

„Utakmica je odigrana na gradskom stadionu u Laktašima, koji je bio poprilično nepogodan za igru s obzirom da je teren jako loš i neravan.

Od samog početka utakmice vodila se ravnopravna borba na terenu, međutim domaćin ekipa Banjaluke je imala više sreće iskoristivši svoje šanse, te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 2:0 za domaće. U drugom poluvremenu ekipa Čelika ponovo nije uspjela da iskoristi prilike koje su se redale pred golom domaćina, nakon čega domaćin postiže i treći pogodak tako da je utakmica završena rezultatom 3:0 u korist Banjalučanki. Važno je naglasiti i da je utakmica odigrana fer i korektno, a rezultat toga je taj da je na utakmici pokazan samo jedan žuti karton i to za ekipu domaćina.

Nakon odigranog 7. kola slijedi pauza u Premijer nogometnoj ženskoj ligi, a ekipa Čelika u 8. Kolu, koji je na programu 25.10. 2014.god., dočekuje Radnik Bumerang iz Bijeljine“.

Već smo ranije objavili da sve domaće utakmice ŽNK Čelik igra na sportskom terenu "A" na Kamberovića polju u Zenici.