utorak, 12 Avgust 2014 16:14

Alić bez finala, Tuka večeras

Danas su u Cirihu (Švajcarska) na 22. Evropskom prvenstvu u atletici na otvorenom održane kvalifikacije u bacanju kugle u kojima su nastupili i naši atlrtičari, Hamza Alić i Kemal Mešić. Zeničanin Hamza Alić bacio je kuglu 19.36 m i zauzeo 19. mjesto u kvalifikacijama, dok je Sarajlija Kemal Mešić osvojio pretposljednje, 22.mjesto, sa samo jednim uspješnim hicem od 18,81 m, te je za njih ovo prvenstvo gotovo.

Pobjednik kvalifikacija je Njemac David Storl s 20.76 m. Balkanski prvak, Bugarin Georgi Ivanov, bio je peti s 20.18 m, a šesti Srbijanac Asmir Kolašinac s 20.15 m. Kvalifikacijsku normu od 20.10 m ispunilo je samo šest takmičara, pa je preostalih šest ušlo po rezultatu, a kao zadnji, 12. Rus Aleksandr Lesnoy sa skromnih 19.88 m. U finalu je i Hrvat Stipe Žunić, koji je bacio 19.94 m.

Evo svih finalista: David Storl, Borja Vivas, Tomasz Majewski, Gaëtan Bucki, Georgi Ivanov, Asmir Kolašinac, Valeriy Kokoyev, Jan Marcel, Carlos Tobalina, Marco Fortes, Stipe Žunić i Aleksandr Lesnoy.  Finale u bacanju kugle je večeras u 19,35 sati. Večeras će u 19.05 u kvalifikacijama na 800 m nastupiti Zeničanin Amel Tuka, koji će tražiti plasamn u polufinale.