16 April 2024
srijeda, 07 Maj 2014 21:39

RK Čelik u Ligi 4, prvo s Bosnom

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH, 30.KOLO. RUTINSKA POBJEDA ČELIKA.  IVANČEV PONOVO U TIMU. RK ČELIK – RK MAGLAJ 37:28 ARENA u Zenici; Početak: u 19 sati; Gledalaca: oko 350; Sudije: Beširević Vejsil (Bihać) i Dautović Emir (Cazin), delegat Džaltur Mirsada (Sarajevo).  U  utakmici 30. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2013/2014, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Maglaj iz istoimenog grada. Utakmica je završena  rezultatom 37:28 (20:16) za Čelik.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU IZ ARENE

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić 10, Davor Kadić 6, Milan Ivančev 9, Dragan Starčević (13 odbrana), Milan Duvnjak 7, Edvin Begović 1, Boško Jolović 3, Enes Sirčo (5 odbrana), Harun Alihodžić, Miralem Dudić, Eduard Martić,  Muhamed Ajanović, Ajdin Tufekčić, Nermin Bašić, Almir Rekanović, Nermin Mujanović 1. (Trener Zdenko Antović);

Sastav RK Maglaj: Čatić, Bajrić, Husarkić, Mehinović, Gashi, Bradarić Kenan, Ridžal, Avdić, Bradarić Armir, Kujrić, Memišević, Mutapčić, Murtezanović, Zvekić, Bjelobrković. (Trener Mahmut Obralić);

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić (10), Milan Ivančev (9), Milan Duvnjak (7) i Davor Kadić (6) golova.

Najviše golova za Maglaj postigli su: Zvekić Dino (7), Mehinović Aldin i Bjelobrković Alen po 6 golova.

Sedmerci za Čelik: 3 (4); Sedmerci za Maglaj: 0 (3);

Isključenja: Čelik (4'); Maglaj(8');

Rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili ekipu Maglaja, koji je ranije obezbjedio opstanak u Premijer ligi, a Čelik potvrdio plasman u ligu 4 za prvaka.

Čelikova pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. U tim domaćih, nakon dva mjeseca odsustva, vratio srednji bek Milan Ivančev, koji je odsustvovao iz poznatih razloga sa radnom dozvolom. Na večerašnjem meču je pokazao da je u odličnoj formi. Nakon izdržane kazne, zbog iskljušenja protiv Izviđača, vratio se u sastav i kapiten Čelika, Aldin Begagić, te sa 10 postignutih golova bio i najefikasniji igrač na utakmici.

Rukometaši Maglaja su pokušavali da stignu rezultatski zaostatak, iako za njih ova utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj. Samo u par navrata uspjeli su da se približe na 3 gola zaostatka.

Rukometaši  Čelika su u drugom poluvremenu uspjeli da povečaju prednost, u dva navrata, na 10 golova i to u 50. minuti (34:24) i 59. minuti (37:27). Ipak, u posljednjem napadu ekipa Maglaja postiže pogodak za konačan rezultat 37:28 u korist Čelika.

U subotu, 10.maja 2014.godine kreće Liga 4, a u prvom kolu Čelik je domaćin ekipi sarajevske Bosne.

Premijer ligu napuštaju ekipe Kozare, Čapljine i Goražda. U "Ligi 4"  na programu će biti biti šest kola (od 10. do 28. maja), nakon kojih će biti poznat prvak BiH. Titulu brane rukometaši Borca.  Prvo kolo Lige 4 na rasporedu je u subotu, a sastaju se: