srijeda, 07 Maj 2014 19:36

Kup BIH: Čelik-Sarajevo 0:2

1. utakmica finala KUP-a BiH. Sarajevo na korak do osvajanja Kupa BiH. NK Čelik – FK Sarajevo 0:2 Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 17 sati; Vrijeme: idealno za igru (+23*C) ; Gledalaca: oko 8.000; Glavni sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka), pomoćnici: Davor Beljo i Amer Macić (Mostar);

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju

U prvoj utakmici finala KUP-a BiH danas su u Zenici igrali domaći Premijerligaš NK Čelik i FK Sarajevo iz istoimenog grada. Pobjedili su, zasluženo, gosti iz Sarajeva.

Rezultat: Čelik – Sarajevo  0:2 (0:1);  Strijelci: 0:1 (Trivunović u 43'), 0:2 (Stojčev u 90+4'); Žuti kartoni: Čović, Dedić, Bureković, Duvnjak, Jusić i Mešanović (Čelik), Bilbija, Tatomirović, Velkovski i Vusljanin (Sarajevo);

Čelik: Adilović, Mišić, Lakičević, Jusić, Čović, Bajraktarević, Barać, Bureković, (od 67' Duvnjak), Dedić, Simić, (od 85' Alispahić), Mešanović. (Šef stručnog štaba: Nizah Hukić); Na klupi još su bili: Hinović, Jakupović, Gojković, Ribić i Clovis Ngome;

Sarajevo: Bandović, Stojčev, Jajalo, Velkovski, Tatomirović, Purić, (od 83' Vusljanin), Trivunović, Cimirot, (od 89' Kovačević), Dupovac, Puzigaća, Bilbija, (od 74' Todorović).   (Trener Dženan Uščuplić);

U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine na Bilinom polju u Zenici, nogometaši Sarajeva su danas pobijedili ekipu Čelika rezultatom 2:0. Ovim rezultatom ekipa Sarajeva je načinila veliki korak ka osvajanju Kupa Bosne i Hercegovine. Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu, nametnulo svoj ritam i nakon nekoliko dobrih prilika, vidjelo se  da je ekipa Čelika prilično inferiorna u odnosu na sastav Sarajeva. Gosti dolaze u vođstvo u 43. minuti. Nakon centaršuta Bilbije sa desne strane, Dupovac je sjajno šutirao glavom, a Adilović odbranio, da bi na odbijenu loptu najbolje reagovao Vule Trivunović i pogodio prazan gol domaćih sa nekoliko metara.

U drugom poluvremenu ekipa Čelika je krenula dosta ofanzivnije, ali svi napadi domaćih završavali oko šesnaesterca ekipe Sarajeva. Treba svakako napomenuti da se zanimljiva situacija desila u 64. minuti kada je Nemanja Bilbija pogodio za vodstvo Sarajeva od 2:0, ali bilo je očigledno da se radi o ofsajdu. Sudije su, prvo, priznale pogodak Sarajeva, ali nakon nekoliko minuta protesta nogometaša Čelika i konsultacije sa pomoćnim sudijom Davorom Beljom, pogodak je poništen.

Konačan rezultat u ovoj utakmici postavio je sjajni Miloš Stojčev u 4.minuti sudijske nadoknade. On je nakon sjajne solo akcije prevario Adilovića, da bi onda pogodio praznu mrežu za veliku pobjedu Sarajeva, kojom je ekipa sa Koševa došla na korak od osvajanja Kupa BiH.  Revanš utakmica se igra 17.maja u Sarajevu - Šta reći nakon utakmice, osim da gosti, u ovom trenutku, imaju bolji tim. Čelik može biti ponosan na sve svoje navijače, a naročito „Robijaše“. Danas su navijali cijelo vrijeme, bez ijednog incidenta. Na kraju utakmice nagradili su i igrače Sarajeva za zasluženu pobjedu, a ni prema svojim ljubimcima nisu bili puno kritični. I oni su dobili aplauzom.