19 April 2024
subota, 11 Maj 2013 22:30

3. KOLO RUKOMETNE PREMIJER LIGE BiH. PRVA POBJEDA RK ČELIK U LIGI 6.  RK ČELIK – RK KONJUH  28:24 Gradska ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 600  ;  Sudije: Dejanović Predrag – Marčetić Elvis; delegat: Delhunija Srećko;

U trećem kolu doigravanja Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu za prvaka BiH, Liga 6, za sezonu 2012/2013.,večeras su u Zenici igrali su RK Čelik Zenica i  RK Konjuh iz Živinica. Utakmica je završena  rezultatom 28:24 (12:10) za Čelik;

KLIKNI OVDJE ZA FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA

Sastav RKČelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić, Elvis Brkić, Milan Ivančev, Nermin Bašić, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Haso Ćosić,  Jasmin Beganović, Milan Duvnjak, Edin Gušić,  Edvin Begović, Amar Kobilica, Almir Rekanović. (Trener: Zdenko Antović);

Sastav RK Konjuh (Živinice): Kamberović, Husić, Muhić, Rahimić, Pekušić, Dedić, Zildžić, Smajić, Begić, Tufekčić, Hadžiomerović, Suljanović, Memić, Suhonjić. (Trener: Emir Junuzović);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić (8), Aldin Begagić i Elvis Brkić po (6), te Eduard Martić (4) gola.

Najefikasniji kod Konjuha: Rahimić (10), Smajić (5), Begić (4) gola).

Sedmerci za Čelik: 2 (2);  Sedmerci za Konjuh: 2 (4);

Isključenja: Čelik (4' ) i Konjuh(10' );

Odbrane golmana: Starčević (Čelik) 15 odbrana: Kamberović (Konjuh) 14 odbrana;

U Prvoj utakmici pred svojom publikom u doigravanju Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu za prvaka BiH, Liga 6, rukometaši Čelika zasluženo su pobjedili  Konjuh iz Živinica, koji je, kao i Čelik, u prva dva kola startovao sa dva poraza u Ligi 6. Kretanje rezultata: Do rezultata 7:7 igralo se gol za gol uz smjenjivanje u vođstvu obje ekipe. Nakon toga gosti postižu 3 gola zaredom i vode sa 7:10, što je njihovo i najveće vođstvo u toku utakmice. Sada Čelik pravi seriju od 5:0 i prelazi u vođstvo od 12:10, te je sa tim rezultatom i završeno 1. poluvrijeme. U drugom poluvremenu gosti postižu tri izjednačenja (13:13), (14:14), (19:19) i samo jedno vođstvo (19:20). Gotovo cijelo drugo poluvremene vođstvo je bilo na strani Čelika: nekoliko puta vođstvo je iznosilo 4 gola, a jednom i pet golova (27:22), što je i najveće vođstvo domaćih na ovoj utakmici. Nakon utakmice, trener gostiju je čestitao pobjedu rukometašima Čelika i da je njegova ekipa, još jednom,  platila danak neiskustvu. Trener domaćih, Antović, je zadovoljan rezultatom, ali ističe umor svojih igrača i naporan raspored utakmica doigravanja u tempu srijeda-subota. Istakao je veoma dobru odbranu gostiju, na koju je upozoravao i prije utakmice. Ističe i snagu svoje ekipe kada je najpotrebnije.

Inače, u ligaškom takmičenju Čelik je bio bolji od Konjuha u Zenici (32:23), a Konjuh je bio bolji u Živinicama sa minimalnih 23:22.