subota, 24 Novembar 2012 18:50

KŽK Čelik- ŽKK Partizan 76:80

KŽK "Čelik", aktuelni prvak i osvajač Kupa, te viceprvak Regionalne lige u sezoni 2011/2012, u desetom kolu Regionalne lige je bio domaćin ekipi ŽKK Partizan Galenika iz Beograda (Srbija). Košarkašice Čelika nažalost večeras su poražene u Areni. Konačan rezultat je bio 76-80, po četvrtinama  26-17, 15-21, 17-18 i 18-24. Utakmica je odigrana uokviru 10. kola Regionalne Adriatika MŽRKL lige, sezona 2012/2013.

TIJESAN PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA U DERBIJU KOLA 10. KOLO MEĐUNARODNE ADRIATIC LIGE ČELIK – PARTIZAN GALENIKA 76:80   -Gradska ARENA u Zenici
Gledalaca: 350 do 500 (na kraju utakmice). - Sudije: Tresoglavić Želimir, Lesko Vedran i Knez Boris; Delegat: Marković Zoran. U desetom kolu Adriatica MŽRKL, sezona 2012/2013, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Partizan Galenika iz Beograda (Srbija), u derbiju kola. Pobjedila je favorizovana ekipa ŽKK Partizan Galenika

Rezultat: Čelik – Partizan Galenika 76:80 (26:17), (15:21), (17:18), (18:24).

Sastav KŽK Čelik: Ćorović Anida, Vidović Rada, Bajić Tamara, Bogoje Ivona, Mehmedić Amra, Bejtić Lejla, Kovačević Alma, Pašić Sedina, Rus Tijana, Jeftić, Akvić, Hadžijalić. (Trener: Eldar Durmić).

Sastav ŽKK Partizan Galenika: Radočaj, Mandić, Vučković, Queenan Brooke, Antić, Stanković, Jerković, Deura, Baltić, Dabović, Jovanović, Butulija. (Trener: Marina Maljković).

Najefikasnije kod Čelika su bile: Ivona Bogoje (26), Tamara Bajić (18) i Lejla Bejtić (11) poena. Kod Partizan Galenike, najviše poena su postigle: Queenan Brooke i Tamara Radočaj po 20 poena. Košarkašice Čelika izvrsno su pružile otpor velikom favoritu, beogradskom Partizanu, koji je jedina neporažena ekipa u deset kola prvenstva Reginalne lige. Domaće igračice odlično su otvorile utakmicu i bile u vođstvu tokom cijele prve četvrtine, koju su i dobile sa 26:17. U jednom trenutku vođstvo domaćih je bilo čak +13 poena (24:11).

Gošće su veoma agresivnom igrom tokom cijelog ostatka utakmice i presingom po cijelom terenu sustigle prednost i polako prelazile u vođstvo. Nakon druge četvrtine, vođstvo domaćih je bilo 41:38. U trećoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu i u ovom periodu najveće vođstvo domaćih je bilo 56:51. I na kraju trećeg perioda Čelik je vodio sa 58:56.

U zadnjoj četvrtini gošće su još "dodale gas", što je bilo dovoljno da pređu u vođstvo, koje je najviše iznosilo +7 poena (68:75). U 33.minuti, zbog pete lične greške, igru je napustila Alma Kovačević, što je umanjilo šanse za podvigom u ovoj utakmici, jer je još smanjena rotacija. Ekipa Partizana ima veliki izbor odličnih igračica i veliku rotaciju što slama sve protivnike. Najbolja na terenu bila je, centar Čelika, Ivona Bogoje sa indeksom korisnosti 31 (26 poena, 8 skokova, šut za 2 poena od 82% (9/11), slobodna bacanja 89% (8/9). Izvrsno je odigrala i Tamara Bajić sa indeksom korisnosti od 28 (18 poena, 5 skokova, slobodna bacanja 100% (9/9) i šut za 2 poena od 50%).Čelik je cijelu utakmicu igrao sa malom rotacijom, jer je u igru ulazilo samo sedam igračica! Čelik sada ima skor od 6 pobjeda i tri poraza (15 bodova).