16 April 2024
subota, 24 Novembar 2012 22:24

OKK Čelik - Play Off 71:82

A-1 KOŠARKAŠKA LIGA FBiH – 7.KOLO PORAZ OKK ČELIK U DERBIJU KOLA OKK ČELIK – KK PLAY OFF 71:82 - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 250 - U utakmici 7. kola A-1 košarkaške lige, sezona 2012/2013, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Play Off sa Ilidže-Sarajevo. Rezultat: Čelik – Play Off 71:82 (27:18), (13:25), (14:22), (17:17).

Sastav OKK Čelik: N. Andželić , Am. Merdanović , Eldar Merdanović , D. Mehtić , A. Dedić , D. Begagić , Dž. Ćuranović , E. Dizdar, E. Durmić, A. Ibrahimkadić, E. Suljić, Kolak. (Trener : Haris Jahić).

Sastav KK Play Off: V. Pehilj , M. Velić, N. Salčin, H. Delalić, K. Kurtagić, A. Dovadžija, O. Bravo, E. Tarčin, A. Salčin, K. Kalamujić. (Trener: Admir Prašović).

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA

Najefikasniji kod Čelika su bili: E. Merdanović (17), A. Merdanović (15) i D. Begagić (13) poena. Kod Play Offa, najviše poena su postigli: K. Kalamujić (27), O.Bravo (18), A. Dovadžija (16), N. Salčin (11) i E. Tarčin 10 poena. Zaslužena pobjeda košarkaša Play Offa u jednom od derbija kola nad domaćim Čelikom.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini imali ubjedljivo vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo +15 poena (27:12). Do kraja četvrtine, to vođstvo je smanjeno na 27:18 i sa ovim rezultatom je završena prva četvrtina. Ona je završena fenomenalnim pogotkom igrača Play Offa, dobrano, preko centra terena i sa zvukom sirene. Za ovaj potez zapljeskala je cijela dvorana. Nažalost, to je bilo sve dobrog što su učinili domaći košarkaši. U preostale tri četvrtine, dominirali su gosti. Kada su poveli sa 37:38, do kraja utakmice više nisu ispuštali vođstvo. Drugu četvrtinu su dobili sa 13:25, treću sa 14:22, a četvrta je završena neriješeno, 17:17. U jednom trenutku posljednje četvrtine, prednost gostiju je iznosila i +20 poena (58:78), da bi domaći igrači u finišu utakmice smanjili na 71:82, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Presudila je, čini se, prednost u visini igrača gostiju i njihovo iskustvo i uigranost. U narednom, osmom kolu, ekipa OKK Čelik ide u goste tuzlanskoj Slobodi, dok je KK Play Off domaćin mostarskom Sparsu.