20 April 2024
nedjelja, 03 Juni 2012 12:51

Uspjeh Zeničanke u Istanbulu

Mlada bh. atletičarka Lamija Pašalić osvojila je zlatnu medalju na 17. memorijalu "Yilmaz Sazak", koji je odrzan u Istanbulu uz učešće 815 takmičara iz 20 zemalja. Članica AK Zenica je u kategoriji juniorki do 15 godina ubjedljivo slavila u skoku uvis, ostvarivši lični rekord od 1,62 metra.

S medaljom iz Istanbula vraća se i Jelena Gajić, članica AK Prnjavor. Ona je u utrci na 1.500 m, uprkos manjim zdravstenim problemima i činjenici da je trčala u slabijoj grupi, postigla rezultat 4:50.65 koji joj je osigurao bronzanu medalju, saopćeno je iz Atletskog saveza BiH.

Treći član bh. selekcije Banjamin Abdulahović (AK Sloboda Tehnograd) u kategoriji mlađih juniora u finalu skoka udalj osvojio je peto mjesto s rezultatom 6,38 m. U kvalifikacijama je ostvario lični rekord od 6,43 m, rezultat koji bi mu u finalu donio bronzanu medalju.