20 April 2024
srijeda, 05 Novembar 2014 19:51

Košarkašice KŽK Čelik pobjedom su startale u regionalnoj košarškoj ligi - bile su bolje od slovenačkog Grosbasketa  75:64 (poluvrijeme 44:31).

KLIKNI OVDJE da vidiš FOTO galeriju IZ ARENE

POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 3. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – ŽKK GROSBASKET 75:64 - ARENA u Zenici; Početak u 18,00 sati; Gledalaca: oko 600; Sudije: Jevtović Vladimir, Ninković Nemanja i Virijević Nataša (Svi iz Srbije); Delegat Marković Zoran (BiH); U 3. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Grosbasket iz Grosuplja (Slovenija). Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa Čelika.

Rezultat: Čelik – Grosbasket   75:64 (27:6), (17:25), (13:15), (18:18);

Sastav KŽK Čelik: Amila Hundur, Jasmina Bigović 3, Maida Rahmanović, Anida Ćorović 6, Nedžla Kovačević 2, Aida Kalušić 21, Almina Ćehajić, Irma Rahmanović, 4, Nataša Popović 15, Tamara Petković 6, Sedina Halimić, Aldijana Iriškić 18; (Trener Slobodan Kecman, pomoćni treneri: Amra Mehmedić i Almir Šišić);

Sastav ŽKK Grosbasket: Gabrijel, Gagić 12, Klavzar 4, Bajraktarević, Kastelić 6, Cadez 6, Friskovec, Arsenić 7, Lankster 25, Gabrovšek 4, Đurić;  (Trener Dragomir Bukvić);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aida Kalušić (21), Aldijana Iriškić (18) i Nataša Popović (15) poena;

Kod Grosbasketa  najefikasnije: Alissa Lankster (25) i Zvjezdana Gagić (12) poena;

Nakon odustajanja od takmičenja ekipe Vojvodine, u grupi B nastupa  6 timova (zenički Čelik, Radivoj Korać, Badel 1862, Athlete Celje, Grosbasket i Trešnjevka 2009).

KŽK Čelik je trebao otvoriti ovo takmičenje 22.oktobra  2014.godine na gostovanju kod Vojvodine. Kako su u 2. kolu, po rasporedu, slobodne, košarkašice trenera Slobodana Kecmana prvu zvaničnu utakmicu imale su tek u 3.kolu protiv večerašnjeg protivnika, Grosbasketa iz Grosuplja.

Što se tiče utakmice, više nego zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u 3. kolu Međunarodne regionalne lige Tok utakmice:

Od samog početka domaće košarkašice su nametnule svoj ritam igre, efikasno u napadu i čvrsto u odbrani, što najbolje govori rezultat prvog poluvremena od + 21 poen (27:6). U prvoj dionici gošćama, gotovo, ništa nije polazilo za rukom. Drugu četvrtinu bolje otvaraju gošće i serijom od 0:10 smanjuju na pristojnih 27:16. U nastavku ove dionice igra se koš za koš i na poluvrijeme se odlazi sa + 13 poena za domaće (44:31). Treća i četvrta dionica protekla je u dosta ravnopravnoj igri što nam govore i rezultati 3. i 4.četvrtine (13:15) i (18:18), za konačnih, na kraju, sasvim zasluženih + 11 poena za domaće (75:64). Pobjeda košarkašica Čelika, nijednog trenutka nije dolazila u pitanje i prednost domaćih nije nikad bila ispod +10 poena. Publika je aplauzom nagradila veliko zalaganje i prvu pobjedu Čelika u novom takmičenju.

0024343dcfddf

U izjavi na kraju utakmice novi trener gošći, Dragomir Bukvić, ističe dobru utakmicu, zasluženu pobjedu Čelika, a i zadovoljan je nastupom svojih košarkašica. Sve igračice Grosuplja su ulazile u igru.

Trener domaćih, Slobodan Kecman, je zadovoljan pobjedom, koju su i očekivali. Ističe fer i korektnu utakmicu i čestitao je svojim igračicama na pobjedi. Trener domaćih u igru je uvodio 9 igračica, a gotovo cijelu utakmicu na parketu je provela Aldijana Iriškić (39:16 minuta).

Ova utakmica bila je i humanitarnog karaktera i sav prihod od prodatih ulaznica, po cijeni od 2 KM, bit će uplaćen na račun oboljelog studenta Filipa Blaževića (23), kojem je potrebno liječenje u inostranstvu.

Prema rasporedu, uokviru 4. kola, 12.11.2014.god.košarkašice Čelika gostuju u Zagrebu kod ekipe ŽKK Trešnjevka 2009.