19 April 2024
petak, 25 Juli 2014 22:20

BIH bolja od domaćina

Evropsko prvenstvo za juniore (U18) divizije A u Turskoj. Pobjeda naših juniora protiv domaćina Turske. BiH – Turska 73:66 - U drugom susretu prve runde takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa C), naša juniorska reprezentacija (U18) večeras je pobjedila domaćina prvenstva. Tursku.  Rezultat: BiH – Turska  73:66  (19:23), (16:10), (13:14), (25:19);

Prvu četvrtinu dobijaju domaćini rezultatom 19:23, da bi potom naši mladi Zmajevi uzvratili i na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti 35:33.
Nakon toga Turska dobija treću četvrtinu 13:14 a u završnici naši su uradili veliki posao i došli do konačnog trijumfa i velike pobjede nad domaćinom prvenstva Turskom.

Naime, u zadnjem periodu pri vođstvu Turske od 55:60, naši mladići prave ubitačnu seriju od 14:0 i okreču rezultat na 69:60. U ovom periodu dvije vezane trojke postigao je Nedim Đedović , a istakao se i Edin Atić.

Do kraja utakmice naši su rutinski sačuvali pobjedu za konačnih 73:66.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije bio je Edin Atić  sa 24 poena i 12 skokova (double-double učinak). Enis Memić je dodao 12, Nedim Đedović 11, te Imran Polutak 10 poena za našu selekciju.

Ovom pobjedom Bosna i Hercegovina je praktično obezbjedila drugi krug takmičenja i prenijet će, vjerovatno, dva boda u drugi krug. To ujedno znači i ostanak u A diviziji i slijedeće sezone.

U subotu 26.jula naša reprezentacija igra protiv Češke u 18,30 sati.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):