utorak, 29 April 2014 20:03

Čelik-Play Off 1:0 za prvaka BIH

VISOKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 1.utakmica finala play off-a za prvaka. KŽK ČELIK – ŽKK PLAY OFF 84:61 - ARENA u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca: oko 800; Sudije: Haris Bijedić (Sarajevo), Ivan Miličević (Čitluk), Tomislav Stapić (Mostar), delegat Zoran Marijanović (Čitluk); U prvoj utakmici finala play off-a za prvaka BiH  košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Play off iz Sarajeva. Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa KŽK Čelik. Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Play off  84:61 (23:13), (15:20), (29:18), (17:10);

Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 10, Z. Gagić 6, J.Bigović 16, Alma Kovačević 2, A. Kalušić 18, Maida Rahmanović 7, Irma Rahmanović, A. Ćorović 2, A. Iriškić 21, Nikolina Delić, Anđela Delić; (Trener Slobodan Kecman);

Play off: Mujović, Babić 15, Ganilović, Alispahić 1, Nikolić 15, Prlja 2, Omerbašić, Džombeta, Kovačević Zdenka 7, Đapo 10, Bugarin 7, Džebo 4; (Trener Goran Lojo);

Najviše poena za Čelik su postigle: Aldijana Iriškić (21), Aida Kalušić (18), Jasmina Bigović (16) i Marina Džinić (10) poena;

Najefikasnije u ekipi Play off-a: Nikolina Nikolić (16), Nikolina Babić (15) i Amra Đapo (10) poena;

Zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u prvoj finalnoj utakmici play off-a za naslov prvaka države i tako su povele sa 1:0 u finalnoj seriji. Zeničanke su i u večerašnjoj utakmici dokazale da su, trenutno, najbolja ekipa i da su najozbiljniji kandidat za osvajanje titule prvaka u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Košarkašice Čelika su od početka bile bolje i samo je druga četvrtina bila neizvjesna, u kojoj su gošće iz Sarajeva preokrenule rezultat na 32:33, nakon vođstva Čelika od +12 poena krajem prve četvrtine (23:11). Gošće su dobile drugu četvrtinu (15:20), a na odmor se otišlo sa prednošću Čelika od 5 poena (38:33).

Košarkašice Čelika povečavaju prednost  u drugom dijelu 3.četvrtine, nakon što su gošće u dva navrata bile približile vođstvu Čelika na 3 poena (48:45) i (50:47).

Treću četvrtinu Čelik dobija sa + 11 poena (29:18), odnosno na kraju 3.četvrtine je +16 za domaće (67:51).

U zadnjoj četvrtini nastavlja se dominacija domaćih i ovu četvrtinu dobijaju sa 17:10, za krajnjih +23 poena (84:61). Krajnja prednost od +23 poena, ujedno je i najveća prednost domaćih košarkašica na utakmici.

Trener Čelika Slobodan Kecman, u zadnjih nekoliko minuta uveo je u igru sve košarkašice, koje imaju manju minutažu, tako da su sve igračice Čelika nastupile u večerašnjoj utakmici.

Najveću  minutažu kod domaćih imala je Marina Đinić (37,19 minuta), Zvjezdana Gagić (36,32), Aldijana Iriškić (36,02) i Aida Kalušić (29,08 minuta).

Evo izjave zadovoljnog trenera Čelika, Slobodana Kecmana, na kraju utakmice: „Prije svega čestitao bih svojim košarkašicama na pobjedi, volji i zalaganju. Na početku, utakmica nije išla u tom smjeru da završi sa ovolikom razlikom, ali smo ponovo uspjeli da uhvatimo ekipu Play Off-a u trećoj četvrtini kao i prošli put. Mislim da smo kontrolisali utakmicu čitavim tokom, samo što smo imali dva pada u prvom poluvremenu, ali opet smatram da smo mi njih vračali u život, a ne da su oni nama uspjeli da pariraju. Ova pobjeda je mala psihološka prednost i mislim da ćemo mi i na strani odigrati ovako kvalitetno i ostvariti pobjedu“-optimističan je trener Čelika.

Prema rasporedu sa stranice ksbih, druga finalna utakmica se igra u Sarajevu, 03.maja 2014. god.(subota u 16,15 sati), a prema najnovijim informacijama iz kluba, u sportskoj dvorani Skenderija.

Čestitke košarkašicama Čelika na pobjedi, a gošćama na fer i sportskoj igri od sportske redakcije Zenicabloga.