srijeda, 16 April 2014 20:59

Čelik u finalu Kupa BIH

Fudbaleri Čelika plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su večeras u Širokom Brijegu u uzvratnoj utakmici poraženi od Širokog Brijega 0:1 (0:0).

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU SA PECARE

POGLEDAJTE SLAVLJE NK ČELIK U SVLAČIONICI

Čelik u finalu Kupa.Revanš polufinala  Kupa BiH. Široki Brijeg – Čelik  1:0 Stadion Pecara ( 19,00h), gledalaca oko 700; Glavni sudija Pajić Danijel (Bijeljina, pomoćnici: Dujak Goran (Odžak) i Ibrišimbegović Senad (Travnik), delegat Gvozden Medžid (Sarajevo);

U revanš utakmici polufinala nogometnog Kupa BiH, večeras su se u Širokom Brijegu igrali domaća ekipa Široki Brijeg i zenički Čelik. Završeno je pobjedom Širokog Brijega od 1:0, što nije bilo dovoljno Širokobriježanima za prolazak u finale, jer je u prvoj utakmici u Zenici Čelik pobjedio sa 2.0.

Široki Brijeg – Čelik 1:0  (0:0) Strijelac: Wagner u 69.minuti;

Žuti kartoni: Marić (Široki Brijeg), Bašić, Salčinović i Lakičević (Čelik);

ČELIK: Hinović,  Mišić, Jusić (c), Čović, Lakićević, Bajraktarević (od 90'+ Huseinspahić), Barać, Simić, Bašić, Dedić (od73' Salčinović), Mešanović (od 90' Duvnjak). (Trener: Nizah Hukić);

Na klupi su još bili: Aid Vehabović, Sead Jakupović, Renato Gojković, Dženan Bureković.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Džidić D., Džidić I., Barišić, Pehar, Ćorić, Zakarić, Wagner, Marić, Plazonić, Ljubić. (Trener: Slaven Musa);

Čelik je zasluženo izborio plasman u finale Kupa BiH, nakon minimalnog poraza od Širokog Brijega od 1:0.

Lavovskom borbom su uspjeli sačuvati prednost iz prve utakmice od 2:0.

Neke od situacija na utakmici, koje smo registrovali:

10.minut-Barišić pogodio prečku gola Čelika.

43.minut-Barać snažno šutira iskosa sa lijeve strane pored lijeve stative domaćih.

60.minut- najbolja prilika za Čelik. Nakon jednog kontra napada, lijevi bek Zeničana Lakičević je šutirao, ali je Jozo Špikić blokirao njegov udarac i lopta je otišla u korner.

60.minut-Bajraktarević slabo šutira sa oko 18 metara iz dobre pozicije, po sredini gola.

68.minut-Hinović odlično brani snažan šut Džidića iz slobodnog udarca sa 25metara, iskosa sa lijeve strane.

69.minut- 1:0 za domaće nakon kornera. Wagner iz gužve pogađa mrežu Čelika.

76.minut-Obećavajuća akcija Čelika, ali Mešanović šutira visoko preko gola domaćih.

90.+minut-Barać šutira pored desne stative domaćih iz, dosta, povoljne pozicije.

U drugoj polufinalnoj utakmici Sarajevo je pobjedilo Zrinjski u Mostaru sa 3:1, a u prvoj utakmici u Sarajevu bilo je 0:0, pa je tako Sarajevo u finaluKupa, zajedno sa zeničkim Čelikom.