20. KOLO LIGE BiH.  ČELIK PRETEKAO PLAY OFF.

KŽK ČELIK – ŽKK PLAY OFF 69:53

Pogledaj FOTO galeriju OVDJE

ARENA u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca: oko 600;

Sudije: Skenderija Davorin, Vujinić Miloš, Srdić Miloš, delegat Jakovljević Siniša (svi iz Banja Luke);

U 20. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Play off iz Sarajeva, lideru na tabeli. Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Play off  69:53 (20:11), (15:22), (21:09), (13:11);

Čelik: S. Halimić, M. Džinić 10, Z. Gagić 17,  Bigović 16, Nedžla Kovačević, Alma Kovačević, A. Kalušić 12, M. Rahmanović, S.Pašić, I. Rahmanović 2, A. Ćorović, A. Iriškić 12; (Trener Slobodan Kecman);

Play off: Mujović, Babić 4, Ganilović, Alispahić, Nikolić, Prlja 2, Omerbašić, Vulić, Kovačević Zdenka 11, Đapo 18, Bugarin 9, Džebo 9; (Trener Goran Lojo);

Sve poene za Čelik su postigle: Zvjezdana Gagić (17), Jasmina Bigović (double-double učinak, 16p. +10 skokova), Aida Kalušić i Aldijana Iriškić po 12 poena, Marina Džinić (10) i Irma Rahmanović (2) poena.

Prvi strijelci kod Play off-a: Amra Đapo (18) i Zdenka Kovačević (11) poena.

Sasvim zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u derbiju, koji je odlučivao o prvom mjestu na kraju ligaškog dijela takmičenja i prednost domaćeg terena u play off-u za prvaka.

Gošće su dobile samo drugu četvrtinu (15:22), a sve ostalo je bilo u znaku domaćih košarkašica. Ustvari, gošće iz Sarajeva vodile samo dvaput u toku utakmice (0:2) i (2:4). Prvu četvrtinu su dobile domaće (20:11). Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Čelika od +2 poena (35:33).

Treću četvrtinu domaće otvaraju furiozno i prave seriju od 16:0, tako da je rezultat u 37. minuti bio + 18 poena za Čelik (51:33). Tada je bilo, gotovo, sve odlučeno. Na kraju treće četvrtine bilo je + 14 za domaće (56:41). U zadnjoj četvrtini prednost se penjala i na + 21 (63:42) i (67:46). Do kraja utakmice domaće košarkašice su rutinski čuvale stečeno vođstvo, koje su gošće samo smanjile na +16 (69:53) na kraju utakmice. U izjavi za medije na kraju utakmice trener Play off-a, Goran Lojo, je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi, dok je trener Zeničanki, Slobodan Kecman, istakao borbenost svoje ekipe, čestitao svojim igračicama i naglasio da je ova utakmica samo jedna u nizu i da je svaka utakmica sa Play off-om „priča za sebe“. Istakao je, ipak, prednost domaćeg terena za Čelik u utakmicama play off-a za prvaka, ako dođe do majstorice.

Sve čestitke košarkašicama Čelika na velikoj pobjedi i prvom mjestu na kraju ligaškog dijela takmičenja, trenerima Slobodanu Kecmanu i Amri Mehmedić, upravi kluba, od sportske redakcije Zenicablogu.