subota, 14 Septembar 2013 18:03

7. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. KONAČNO POBJEDA VITEZA. NK Vitez – NK Široki Brijeg 2:1 Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici;

Početak: 16:00 sati;  Gledalaca: oko 500, Vrijeme: Sunčano + 23* C; Glavni sudija: Obradović Darko (Stolac), A1 Dujak Goran (Odžak), A2 Vincetić Mario (Orašje).

U utakmici 7. kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, sezona 2013/2014, danas su u Zenici, na "A" terenu Kamberovića polja, igrali  Vitez i Široki Brijeg. "Domaći" Vitez je, konačno, ostvario prvu Premijerligašku pobjedu nad favorizovanom ekipom Širokog Brijega.

Rezultat: Vitez – Široki Brijeg 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 (Wagner 25'), 1:1 (Smriko 33'), 2:1 (Kapetan 89');

Vitez: Živković, Jurić, Hasanović, Jurčević, (Badrov), Šišić, Imamović, Vidović, Kožulj, (Čubrilo), Kapetan, Pranjković, (Dedić), Smriko. (Trener: Valentin Plavčić);

Široki Brijeg: Bilobrk, Džidić, Ćorić, Ješe, Kordić, Zakarić, Landeka, Wagner, Blaić, Plazonić, Marković. (Trener: Slaven Musa);

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FACEBOOK FOTO GALERIJU

Sasvim zaslužena pobjeda nogometaša Viteza. Istina, gosti iz Širokog Brijega su od osme minute igrali sa igračem manje, jer je direktnim crvenim kartonom isključen njihov igrač Plazonić nakon grubog starta nad Šišićem. I sa 10 igrača Širokobriježani dolaze u vođstvo nakon centaršuta Kordića, a Wagner, izbliza, pogodio mrežu Viteza. "Domaći" su izjednačili potpuno zasluženo u 33. minuti preko Smrike, koji je i u drugom poluvremenu imao još jednu izvrsnu priliku za postizanje gola.

Veliko slavlje Vitežana i njihovu prvu pobjedu u premijerligaškom društvu, omogučio je Kapetan svojim pogotkom u zadnjim trenucima redovnog vremena utakmice. Nakon jednog šuta na gol gostiju, golman Bilobrk kratko odbija loptu, na koju je natrčao Kapetan i pogodio iz neposredne blizine za veliko slavlje Vitežana.

U narednom, osmom kolu, Vitez gostuje u Trebinju kod Leotara, dok je Široki Brijeg domaćin šampionu, sarajevskom Željezničaru.