nedjelja, 19 Maj 2013 20:17

KANTONALNA LIGA ZDK – 17. KOLO. VISOKA POBJEDA RUDARA. FK RUDAR – NK NEMILA 4:1 - Stadion: Kamberovića polje u Zenici - teren sa plastičnom podlogom.

Početak: 16:30 sati;  Gledalaca: oko 100;  Vrijeme: Sunčano i vjetrovito (+25*C); Glavni sudija: Delić Emir; A1 Šatorović Mirza, A2 Begić Albin; delegat: Subaša Mirsad;

U utakmici 17. kola Kantonalne lige ZDK za sezonu 2012/2013., danas su u Zenici, na Kamberovića polju, igrali zenički FK Rudar i NK Nemila. Rezultat: Rudar – Nemila 4:1 (1:0).

Strijelci: 1:0 (Avdić Adis 32'), 1:1 (Softić 50'), 2:1 (Mehmedović Jasmin 59'), 3:1 (Imamović Bernad 72'), 4:1 (Mehmedović Jasmin 82'):

Sastav ekipe Rudara: Bešić Adis, Škoro Alen,  Murtić Dženan, Šut Muhamed, Mujak Mugdim, Salkica Mubin,  Imamović Bernad, Skopljak Eldin, (Šarić Adnan), Avdić Adis, (Vehabović Amar), Halilović Ammar, (Čančar Irfan), Mehmedović Jasmin.(treneri: Smriko Rusmir i Avdić Erzet); U rezervi Rudara još su bili: Beganović Aldin,  Aščerić Ahmed, Šabanović Amrudin, Mehmedović Halid.

Sastav Nemile: Suljić, Djuvelek, Imamović, Grahić (Omerdić), Djuvelek, Softić, Patković (Bajrić), Kozlić (Zvekić), Šehić, Lužić, Halilović. (Trener: Vahidin Imamović);

U zanimljivoj utakmici 17. kola Kantonalne lige, odigranoj danas na Kamberovićima, zenički Rudar je pobjedio goste iz Nemile, visokim rezultatom od 4:1. Rudar je došao u vođstvo u 32. minuti preko Adisa Avdića. U prvom poluvremenu, domaći igrači nisu iskoristili nekoliko povoljnih prilika za postizanje golova. Na početku drugog poluvremena nogometaši Nemile kreću puno ofanzivnije i konkretnije, što je ubrzo rezultiralo u 50. minuti lijepim golom Softića, glavom nakon kornera. Nakon ovog gola, gosti iz Nemile imali su još jednu šansu da preokrenu rezultat. Ubrzo nakon izjednačenja Rudar "ubacuje" u veću brzinu i to se ubrzo isplatilo novim vođstvom u 59. minuti, dobrim šutom Jasmina Mehmedovića. Treći gol postiže Bernad Imamović, nakon lijepe akcije. Četvrtom golu gostiju dosta je kumovao gostujući golman, kojem je lopta izmigoljila iz ruku u gol, nakon udarca Jasmina Mehmedovića.

Utakmica je bila fer i korektna, a pobjeda Rudara je zaslužena. Podmlađena ekipa Rudara pokazuje sve bolju i bolju igru, uz podršku nove uprave, na čelu sa predsjednikom Nihadom Perčom i predsjednikom  Skupštine kluba, Tarikom Švrakom. U zadnjem, 18. kolu zenički Rudar ide u goste tetovskom Borcu,dok je ekipa Nemile domaćin ekipi Vis iz Kosove.

Evo svih parova 17.kola (19.maj 2013.god. u 16:30 sati):

Zenica: Rudar – Nemila 4:1

Tešanjka: Pobjeda – Borac (Tetovo)

Šeher: N. Šeher – Proleter (Makljenovac)

Kosova: Vis – Napredak (Šije)