23 April 2024
nedjelja, 14 Oktobar 2012 00:07

Čelik - Voždovac 80:88

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA U DERBIJU 4. KOLO MEĐUNARODNE ADRIATIC LIGE ČELIK – VOŽDOVAC 80:88 - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 400 - Sudije: Holjevac-SB, Katić-SB, Kontrec-SB, delegat: Alagić-Zenica (Izvor: bilten 02 MŽRKL). - U četvrtom kolu Međunarodne Adriatica Lige,sezona 2012/2013, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi  Voždovca iz Beograda. Pobjedile su gošće iz Beograda. Rezultat: Čelik – Voždovac 80:88 (25:19), (19:22, (22:24), (14:23).

Sastav KŽK Čelik: Gagić Zvjezdana, Veselovski Monika, Ćorović Anida, Vidović Rada, Bajić Tamara, Bogoje Ivona, Hamšić Anesa, Mehmedić Amra, Graham Stanecia, Bejtić Lejla, Kovačević Alma, Rus Tijana. (Trener: Eldar Durmić).

Sastav ŽKK Voždovac: Vojinović, Marinković, Stanković, Katić, Trifunović, Radović, Đoković, Vrančić, Anđelković, Bošković, Kovačević, Luković. (Trener: Zoran Tir).

Najefikasnije kod Čelika su bile: Graham (17), Bejtić i Kovačević po 12 poena, te Bogoje (10) poena.

Kod Voždovca, najviše poena su postigle: Vrančić (26), Radović (učinak double-double) 18 poena + 14 skokova – indeks korisnosti: 27, Kovačević (13), te Katić (11) poena.

Sasvim zaslužena pobjeda košarkašica Voždovca u derbiju kola, nad indisponiranom ekipom Čelika, koja je samo u prvoj četvrtini odigrala na nivou svojih mogučnosti. Prvo vođstvo od 62:63, gošće su ostvarile u 29.minuti i do kraja su uspješno privele utakmicu kraju. U 36' rezultat je bio 73:78 i tada je isključen trener gošći iz Beograda, Zoran Tir, zbog više uzastopnih prigovora sudijama. Košarkašice Čelika su tada izvele 6 slobodnih bacanja i uspjele izjednačiti na 78:78. Do kraja utakmice (od 36'), našim košarkašicama ništa nije polazilo za rukom i uspjele su postići samo 2 poena, a Voždovac 10 poena, što je bilo dovoljno za sigurnu pobjedu u Zenici.