Video+foto: Čelik 44 - Maglaj 37 Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Rukometaši Čelika i večeras pobjedili u Areni i zadržali lidersku poziciju u Premier ligi. Ovaj put pobjeda nije bila ubjedljiva kao inače, ponajviše zbog "lagodne" igre domaćih, pred oko 1.000 gledalaca.

Čelik 44 - Maglaj 37. poluvrijeme 22-17. Strijelci:  Bajramović 12. Kadić 7, Šarenac 6, a kod gostiju Mehinović 16, Ridžal 7, te Bjelobrković 5.

Pogledajte mini foto galeriju, te video sa nekim od najzanimljivijih scena sa terena kao i izjavama obojice trenera.

fotosi: Jasmin Hadžić za Zenicablog

Rukometni klub ,,Čelik'' u Zenici zabilježio novu prvenstvenu pobjedu, u okviru 7. kola Premijer lige BiH.  Ovoga puta savladana je solidna ekipa RK ,,Maglaja'' – 44:37 (22:17) za ,,Čelik''.

Utakmica igrana u Gradskoj areni Zenica, pred oko 1.000 gledalaca. Sudili su: Zoran Raca i Miroslav Rakar iz Banja Luke. Isključenja: RK ,,Čelik'' 10 minuta, RK ,,Maglaj''6 minuta. Penali: ,,Čelik'' 4 (3 zgoditka), ,,Maglaj'' 8 (6 zgoditaka).

RK ,,ČELIK'':Vidimlić, Ćosić (1), Dervenčić (1), Gušić (1), Ekinović, Aldin Begagić (4), Šahinović (4), Kadić (7), Bajaramović (12), Begović (2), Starčević (19 odbrana), Adnan Begagić, Lučić (3), Duvnjak (3), Šarenac (6) i Bečić. Trener: Ljubimir Miki Filipović.

RK ,,MAGLAJ'': Amir Bradarić, Ridžal (7), Bajrić (1), Nurudin Bradarić, Đurić, Kujrić, Mehinović (15), Mehinagić (4), Kenan Bradarić (2), Avdić, Stojanović (2), Brdžanović, Ćušković, Mutapčić, Brčaninović i Bjelobrković (5). Trener: Amir Hajrulahović.

,,Čelik'' je solidnom igrom tokom čitave utakmice nadigrao goste iz Maglaja i slavio sa 7 golova razlike. Da pri kraju utakmice nisu igrali opuštenije, rezultat je mogao biti i 15 razlike u korist ,,Čelika''. Ovako, ,,Čelik'' je igrao taman troliko koliko mu je bilo potrebno da osvoji tri nova boda. Iako je ,,Člelik'' tokom čitave utakmice vodio u prosjeku sa šest-sedam golova razlike, ipak, najzapežnija figura na terenu je bio  igrač sa brojem 7 gostujuće ekipe – bek Aldin Mehinović, koji je zabio čak 15 glova inače sinoć solidnom i veoma raspoloženom golmanu ,,Čelika'' Draganu Starčeviću, koji je ponovo zabilježio 19 odbrana, uključujući i dva penala.

Trener ,,Čelika'' Miki Filipović je nastavio sa stalnim rotacijama igrača, smjenjujući ih u kontinuitetu tokom utakmice, tako da je i u ovoj utakmici bukvalno nastupilo svih 16 igrača. Ipak, najveću minutažu su imali golman Starčević, zatim bek Bajramović (koji je zapucao i najviše golova – 12), zatim pivot Aldin Begagić, Lučić, Kadić, Duvnjak i Šarenac. Pored Bajramovića, najviše golova za ,,Čelik'' su još dali Kadić (7) i Šarenac (6), a kod RK ,,Maglaja'' pored golgetera utakice Mehinovića (15), Ridžal je zabio 7, a Bjelobrković 5 golova.

Sve u svemu jedna dobra prvenstvena utkamica, veoma brza, sa velikim brojem lijepih poteza za rukometne sladokusce, vrlo dinamična utakmica, što pokazuje i broj golova na utakamici (81). Sve to bez i jednog ozbiljnijeg faula, u vrlo kortektnoj i fer-plej utakmici.

-    RK ,,Maglaj'' je jedna solidna ekipa, koja u svom sastvu ima nekoliko dobrih igrača, pa je tokom čitave utakmice davala jak otpor ,,Čeliku''. Zadovoljan sam i igrom moje ekipe i rezultatom, a već sljedećeg vikenda idemo na megdan veoma dobroj ekipi  ,,Zrinjskog''. Od ovog trenutka sve naše misli su uprte ka toj utakmci, jer tu se dobija prevaga u borbi za naslov prvaka Premijer lige BiH – kaže trener Filipović.

Utakmicu ,,Čelik'' – ,,Maglaj'' posmatralo je više poznaztih imena, među kojima i povrijeđeni golman ,,Čelika'' i državne rukometne BiH reprezentacije  Adnan Šabanović:

-    Mnogo teže je utakmicu posmatrati iz gledališta, nego igrati. Čestitam mojim drugovima na dobroj igri i novoj pobjedi. U pogledu mog oporavka, sve ide dobro i kako treba. Nadam se da bih za dva mjeseca mogao početi i lagano trenirati – kaže Šabanović.