srijeda, 15 Oktobar 2014 22:48

Porazi omladinaca Čelika

11. KOLO PREMIJER OMLADINSKE LIGE BIH U NOGOMETU. PORAZI  JUNIORA I KADETA ČELIKA. KADETI: NK ČELIK – NK ŠIROKI BRIJEG 1:2 JUNIORI: NK ČELIK –NK ŠIROKI BRIJRG 0:3

Omladinci Čelika (kadeti i juniori) u Zenici su odigrali utakmice iz 11.kola Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka NK Široki Brijeg. Obje selekcije Čelika, i kadeti i juniori zabilježili su poraze protiv favorizovanih Širokobriježana. Obje utakmice su sudili Danijel Bojo iz Kiseljaka, Haris Kaljanac i Sanel Herceglija iz Sarajeva, a delegat je bio Franjo Grganović iz Novog Travnika.

KADETI, kraći Izvještaj:

NK ČELIK – NK ŠIROKI BRIJEG 1:2

U utakmici 11. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2014/2015, igrali su kadeti NK Čelik i njihovi vršnjaci iz NK Široki Brijeg.

Rezultat: Čelik – Široki Brijeg 1:2 (0:1)

(Strijelac za kadete Čelika bio je Mašić Amir u 53.', a za goste Stipe Jurić u 31' i Franjo Jurić u 44.');

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 30-ak  gledalaca, po oblačnom vremenu (+20*C).

Anel Lemeš

41'

9

Benjamin Sagdati

48'

11'

6

Ivan Dujmović

35'

5

Harun Bajramović

41'

11

Emir Mekić

15

Edin Doglod

24'

Amir Mašić

53'

1

Elvir Trako

Izmjene

14

Muhamed Brahim Brahmi

48'

58'

7

Edvin Jahić

41'

77'

3

Demin Pepić

24'

18

Mahmut Mujak

41'

8

Ahmed Softić

35'

NK ČELIK – NK ŠIROKI BRIJEG 0:3

Juniori Čelika, također, igrali utakmicu iz 11. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2014/2015, protiv ekipe NK Široki Brijeg.

Rezultat: Čelik – Široki Brijeg 0:3 (0:3);

(Strijelci za juniore Širokog Brijega bili su: Luka Menalo u 23.', Ivan Šaravanja u 38.' i Luka Juričić u 39.' ).

I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 50-ak gledalaca, po oblačnom vremenu (+21*C).

Zaslužena pobjeda gostiju iz Širokog Brijega, koji su utakmicu riješili u prvom poluvremenu. Trener domaćih, Bujak, izvršio je 5 izmjena u drugom poluvremenu, koje su donijele nešto bolju igru juniora Čelika, ali to nije bilo dovoljno da se ogrozi vođstvo odlične ekipe juniora Širokog Brijega, lidera na tabeli.