02 Maj 2024
utorak, 26 Avgust 2014 17:06

Velika pobjeda nad Litvanijom

Evropsko prvenstvo za kadete (U16) divizija A u Latviji. Velika pobjeda naših kadeta za četvrtfinale Euro basketa. BiH –Litvanija  89:80 - U trećoj, zadnjoj, utakmici druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa E), naša kadetska  reprezentacija (U16) danas  je igrala odlučujuću utakmicu za plasman u četvrtfinale EP za kadete protiv selekcije Litvanije. Pobjedili smo velikog protivnika.

REZULTAT: BiH – LITVANIJA 89:80  (23:27), (24:19), (17:18), (25:16);

Kadetska reprezentacija naše države danas je odigrala najvažniji meč dosadašnjeg dijela turnira. Današnjom pobjedom protiv Litvanije osigurali smo plasman u četvrtfinale i osigurali mjesto među osam najboljih timova Evrope u ovom trenutku, objavili su na stranici Saveza.

Naši momci odigrali su sjajno cijelu utakmicu, a najbolji su bili u zadnjoj, odlučujučoj, četvrtini i u finišu utakmice, kada je i riješen pobjednik. Naime, nakon 30 minuta igre rezultat je bio neriješen, 64:64.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bili su: fenomenalni Džanan Musa sa 37 poena, 5 skokova i 5 asistencija, Ammar Gegić 24 poena, 8 skokova i 7 asistencija, te  Sandro Antunović sa 14 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):

Selektor: Emir Halimić, pomoćnik selektora: Ozren Selesković

U našoj grupi E danas još igraju: Turska – Hrvatska (18h) i Latvija – Srbija (20,15h);

Ovo je veliki uspjeh i još jedan pokazatelj da se naše omladinske selekcije nalaze na pravom putu. Naši momci su i na ovom prvenstvu pokazali da se mogu nositi sa najboljim timovima Evrope i samim prolaskom u drugu grupnu fazu su napravili uspjeh, a prolaskom u četvrtfinale EP, veliki podvig!

Donosimo raspored i rezultate utakmica naše reprezentacije u drugom krugu takmičenja:

Nedjelja, 24.avgust, BiH – Turska 54:85

Ponedjeljak, 25.avgust, BiH – Srbija 52:89

Utorak, 26.avgust, BiH – Litvanija 89:80