07 Avgust 2022
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
subota, 23 Avgust 2014 20:53

Rezultati: Sutra finale Kengur kupa

Sutra je na rasporedu finalni dan Kengur kupa.Na programu će biti utakmice za 3 i 1 mjesto u Areni Zenica.Pozivamo sve ljubitelje sporta i naše građane da dođu i podrže mlade košarkaše i košarkašice u finalnim utakmicama.Donosimo vam raspored utakmica po kategorijama : 

 

Nakon dvodnevnih takmičenja, zabilježen je veliki uspjeh zeničkih ekipa.

Naime, zeničke ekipe će igrati u četiri finala, dok se za peto finale bore kadeti KK Kengur (protivnik u polufinalu sutra je ekipa sedam Đakovo). Kod juniora igra se zeničko finale između OKK Čelik i domaćina takmičenja, KK Kengur.

JUNIORI : 
Finale : Kengur - Čelik 14:30 - Arena Zenica
za 3 mjesto Konjic - Nets 13:00 - Arena Zenica
Kadeti : 
polufinale : Kengur - Sedam Đakovo 9:00 - Arena Zenica
polufinale : Radnički - Falcons 09:00 - Arena Zenica
PIONIRI : 
Finale : Nets - ZTE (Mađarska) 13:00 - Arena Zenica
za 3 mjesto : Kengur - Čelik 10:20 - Arena Zenica
KADETKINJE (DJEVOJKE) : 
Finale : Kengur - Vitez 13:00 - Arena Zenica
za 3 mjesto : Konjic - Tešanj 10:20 - Arena Zenica
PREDPIONIRI : 
Finale : Kengur - Sedam Đakovo 11:40 - Arena Zenica
za 3 mjesto : ZTE - Realway 10:20 - O.Š. Musa Ćazim Ćatić

 

JUNIORI (igrači rođeni 1997. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa podijeljenih u dvije grupe. Igra se liga sistemom u grupama, a nakon toga igra se odmah za konačan plasman.

 

Grupa A                                                      Grupa B

1. KENGUR (BiH))                             3  2/1  5                  1. ČELIK (BIH)                                     3  3/0  6

2. KONJIC (BiH)                3  2/1  5                                   2. NETS (BIH)                                     3  2/1  5

3. ZTE (MAĐ)                                     3  1/2  4                 3. SEDAM Đ. (BiH)                            3  1/2  4

4. FALCONS Tuzla (BiH) 3  1/2  4                                   4. REALWAY (BiH)                          3  0/3  3                        

 

Petak (22. august)

 

(1. kolo)                                                                    rez.                 teren              broj ut.

15,30  ČELIK - NETS                                             71:60 pr.        Arena 1          1

16,50 KENGUR - FALCONS                               47:48              Arena 1          2

18,10  SEDAM Đ. - REALWAY                           65:54              Arena 1          3

19,30  ZTE - KONJIC                                             41:44              Arena 1          4

 

Subota (23. august)

 

A grupa (2. kolo)

09,00 KONJIC - KENGUR                                   35:42              Arena 1          5

10,20 ZTE - FALCONS                                          42:40              Arena 1          6

 

B grupa (2. kolo)

11,40 SEDAM Đ. - ČELIK                                    70:77              Arena 1          7

13,00 NETS - REALWAY                                      70:59              Arena 1          8

 

A grupa (3. kolo)

14,20 KENGUR - ZTE                                           57:38              Arena 1          9

15,40 KONJIC - FALCONS                                  42:37              Arena 1          10

 

B grupa (3. kolo)

17,00 SEDAM Đ. - NETS                                      61:64              Arena 1          11

18,20 REALWAY - ČELIK                                   56:67              Arena 1          12

 

Nedjelja (24. august)

09,00  (za 7.) FALCONS - REALWAY                                        Arena 3          13

10,20  (za 5.) ZTE -  SEDAM Đ.                                                    Arena 1          14

11,40  (za 3.) KONJIC - NETS                                                      Arena 1          15

14,30  FINALE KENGUR - ČELIK                                           Arena - centralni    16

 

 

 

 

KADETI (igrači rođeni 1999. godine i mlađi)

Učestvuje dvanaest ekipa. Četiri grupe po tri ekipe (A, B, C i D) koje igraju liga sistemom. Pobjednici grupa igrat će u polufinalu, a ostali još jednu utakmicu za konačan plasman od 5. do 12. mjesta.

 

Grupa A                      Grupa B                    Grupa C                   Grupa D  

1.SEDAM Đ.        2  2/0  4   1.KENGUR       2  2/0  4     1.RADNIČKI   2 2/0  4       1.FALCONS      2  1/0  3

2.BIHAĆ              2  1/1  3    2.BASKET T.    2  1/1  3     2.ĐAKOVO      2 1/1  3       2.REALWAY    2  1/0  3

3.KONJIC             2  0/2  2    3.ZTE                 2  0/2  2     3.ČELIK           2 0/2  2           3.NETS              2  0/2  2

 

Petak (22. august)                                                                                 rez.                 teren          br. ut.

15,30 ČELIK - ĐAKOVO (C grupa)                                34:58             Arena 2          17

16,50 NETS – FALCONS (D grupa)                                30:43              Arena 2          18

18,10 SEDAM Đ. - BIHAĆ (A grupa)                             36:25              Arena 2          19

19,30 ZTE - KENGUR (B grupa)                                     25:39              Arena 2          20

 

Subota (24. august)                                                           rez.                 teren          br. ut.

09,00 KONJIC - SEDAM Đ. (A grupa)                            35:69              Arena 2          21

10,20 ZTE - BASKET TIME (B grupa)                            10:29              Arena 2          22

11,40 ČELIK - RADNIČKI G. (C grupa)                            32:33              Arena 2          23

13,00  BIHAĆ - KONJIC (A grupa)                                  51:14              Arena 2          24

14,20 NETS - REALWAY (D grupa)                               35:48             Arena 2          25

15,40 KENGUR - BASKET TIME (B grupa)                  44:38             Arena 2          26

17,00 RADNIČKI G. - ĐAKOVO (C grupa)                   44:41              Arena 2          27

18,20 FALCONS - REALWAY (D grupa)                      61:30              Arena 2          28

           

 

Nedjelja (25. august)                                                        rez.                 teren           br. ut.

09,00 (Polufinale I)             SEDAM Đ. - KENGUR                               Arena 1          29

09,00 (Polufinale II)           RADNIČKI - FALCONS                             Arena 2          30

08,30 (za 9.) 3A - 3B          KONJIC - ZTE                                             Bilmišće        31

09,50 (za 9.) 3C - 3D          ČELIK - NETS                                             Bilmišće        32

11:10 (za 5.) 2A - 2B          BIHAĆ - BASKET T.                                  Bilmišće        33

12:30 (za 5.) 2C - 2D          ĐAKOVO - REALWAY                             Bilmišće        34

11,40 (za 3.)                                                                                                 Arena 2          35

13,00 FINALE                                                                                            Arena 1         36

 

 

PIONIRI (igrači rođeni 2001. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa. Igra se kup sistemom.

 

EKIPE

KENGUR Zenica (BiH)                             BIHAĆ (BiH)

ZTE (Mađarska)                                          VITEZ (BiH)

ČELIK (BiH)                                               KONJIC (BiH)

NETS (BiH)                                                 REALWAY (BiH)

                       

           

Subota (23 august)                                                            rez.                 teren         br. ut.

09,00 KENGUR - BIHAĆ (A)                                           43:34              Arena 3          37

10,20 ZTE - VITEZ (B)                                                      62.50              Arena 3          38

11,40 ČELIK - KONJIC (C)                                              43:38              Arena 3          39

13,00 NETS - REALWAY (D)                                          54:23              Arena 3          40

14,20 5. do 8. (A - B) BIHAĆ - VITEZ                            38:36              Arena 3          41

15,40 polufinale (A - B) KENGUR - ZTE                       31:45              Arena 3          42

17,00 5. do 8. (C - D) KONJIC - REALWAY                 39:17              Arena 3          43

18,20 polufinale (C - D) ČELIK - NETS                         39:60             Arena 3          44

 

 

Nedjelja (24. august)

11,40  (za 7. mjesto)           VITEZ - REALWAY                                   Skender         45

11,40  (za 5. mjesto)           BIHAĆ - KONJIC                                        M.Ć.Ć.           46

10,20  (za 3. mjesto)           KENGUR - ČELIK                                      Arena 2          47

13,00  FINALE                    ZTE - NETS                                                Arena 2         48

 

 

KADETKINJE 1999. godište

Učestvuje osam ekipa. Igra se kup sistemom.

 

EKIPE

KENGUR Zenica (BiH)                  KONJIC (BiH)                    

PRVI KOŠ (BiH)                             BASKET TIME (BiH)

VITEZ (BiH)                        TEŠANJ (BiH)

ŽELJEZNIČAR (BiH)                     SEDAM Đ. (Hrvatska)

           

Subota (23 august)                                                            rez.                 teren       br. ut.

09,00 KENGUR - PRVI KOŠ (A)                         51.33              M.Ć.Ć.           49

09,00 VITEZ - ŽELJEZNIČAR (C)                                  38:31              Skender         50

11,40 KONJIC - BASKET TIME (B)                               60:17              M.Ć.Ć.           51

11,40 TEŠANJ - SEDAM Đ. (D)                                      44:28              Skender         52

14,20 polufinale (A - B) KENGUR - KONJIC               56:40              M.Ć.Ć.           53

14,20  polufinale (C - D) VITEZ - TEŠANJ                    35:18              Skender         54

17,00 5. do 8. (A - B) PRVI KOŠ - BASKET T.              51:29              M.Ć.Ć.           55

17,00 5. do 8. (C - D) ŽELJEZNIČAR -   SEDAM Đ.    41:16              Skender         56

 

 

Nedjelja (24. august)

09,00  (za 7. mjesto)           BASKET T. - SEDAM Đ.                            Skender         57

10,20  (za 5. mjesto)           PRVI KOŠ -   ŽELJEZNIČAR                    Skender         58

10,20  (za 3. mjesto)           KONJIC - TEŠANJ                                      Arena 3          59

13,00  FINALE                    KENGUR - VITEZ                                     Arena 3        60

 

  

PREDPIONIRI (2003. godište i mlađi)

Učestvuje šest ekipe podijeljenih u dvije grupe. Igra se liga sistemom.

 

EKIPE                                                                    

 

Grupa A                                                      Grupa B

1. KENGUR (BiH)                              2  2/0  4                 1. SEDAM Đ. (Hrvatska)                  2  2/0  4
2. ZTE (Mađarska)                            2  1/1  3                 2. REALWAY (BiH)                          2  1/1  3

3. KENGUR „B“ (BiH) (v.k.)           2  0/2  2                    3. VITEZ (BiH)                                   2  0/2  2

 

Subota (23. august)                                                           rez.                 teren         br. ut.

10,20 KENGUR - ZTE                                                       51:6                M.Ć.Ć.           61

10,20 SEDAM Đ. - VITEZ                                                  47:9                Skender         62

13,00 KENGUR - KENGUR „B“                                       20:0                M.Ć.Ć.           63

13,00 VITEZ - REALWAY                                               19:31              Skender         64

15,40  KENGUR „B“ - ZTE                                                0:20                M.Ć.Ć.           65

15,40  SEDAM Đ. - REALWAY                                       60:13              Skender         66

 

Nedjelja (24. august)

09,00  (za 5. mjesto)           KENGUR „B“ - VITEZ                               M.Ć.Ć.           67

10,20  (za 3. mjesto)           ZTE -  REALWAY                                       M.Ć.Ć.           68

11,40  (FINALE)                 KENGUR - SEDAM Đ.                             Arena            69

 

 E.Imamović za Zenicablog