16 April 2024
nedjelja, 10 Avgust 2014 21:22

Juniori Čelika bolji od Slobode

2. KOLO PREMIJER OMLADINSKE LIGE BIH U NOGOMETU. POBJEDA JUNIORA ČELIKA. NK ČELIK –FK SLOBODA 2:1 Juniori Čelika danas su u Zenici odigrali utakmicu 2.kola Premijer omladinske lige BiH, sezona 2014/2015, protiv vršnjaka FK Sloboda iz Tuzle. Pobjedili su juniori Čelika. Rezultat: Čelik – Sloboda 2:1 (1:1); Strijelci za juniore Čelika Softić Asmir i Duraković Nermin, a za goste Anel Ljaljić.

Utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na „B“ terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 100-tinjak gledalaca, po sunčanom i sparnom vremenu (+32*C). Utakmicu su sudile sudije: Bojo Danijel (Sarajevo) sa pomoćnicima: Alispahić Admir (Zenica) i Bilješko Boris (Travnik), delegat je bio Ristović Davor iz Sarajeva.

Nermin Duraković

61'

10

Emrad Šabanović

78'

7

Asmir Softić

81'

8

Tarik Adilović

46'

19

Anes Duraković

38'

14

Anes Čolić

44'

3

Imran Sarajlić

9

Hanan Adilović

13

Sulejman Salkić

46'

12

Aid Vehabović

Izmjene

5

Admir Omerović

81'

16

Petar Komšić

78'

2

Jasmin Brkić

46'

15

Kenan Heco

46'

11

Mahir Mehić

61'

Juniori Čelika su i u prvom kolu zabilježili pobjedu i to protiv Viteza u gostima rezultatom 3:1.

Kao što je poznato Omladinske selekcije Premijer lige prate raspored Premijer lige BiH, s tim da je izmjenjen redosljed gostovanja i domaćinstva u Omladinskim utakmicama i suprotan je redosljedu Premijer lige. U narednom, trećem kolu, Omladinske selekcije idu u goste Zvijezdi iz Gradačca.