subota, 29 Mart 2014 17:46

24. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. 13. REMI ČELIKA U 24 KOLA PRVENSTVA. NK ČELIK – NK VITEZ  0:0 Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak:15,30 sati; Vrijeme: sunčano (+18*C) Gledalaca: oko 1.000 ; Glavni sudija: Paradžik Goran iz Ljubuškog, a pomoćnici: Perić Stevo (Bijeljina) i Hrstić Dalibor (Ljubuški), delegat Martinović Lazar (Čapljina);

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju

U 24. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu "Bilino polje igrali su domaći NK Čelik i komšije iz Viteza, NK Vitez. Završeno je neriješenim rezultatom.

Rezultat: Čelik-Vitez 0:0

Žuti kartoni: Dedić Alen (Čelik) i Jurić (Vitez);

Sastavi timova:

Čelik: Čelik: Adilović, Jakupović, Duvnjak, Čović, Bajraktarević, Alispahić (od 46' Ribić), Bureković, (od 61' Popović), Dedić Alen (od 46' Grahovac), Mišić Darko, Bašić, Mešanović. (Šef stručnog štaba: Nizah Hukić);  Na klupi su još bili: Hinović, Huseinspahić, Gojković i Jaganjac;

Vitez: Živković, Jurić, Jurčević, Imamović, Brekalo, Vidović, Branković, Kapetan, Hećo (od 76' Livančić, Dedić Anel, (od 57' Mišić Marko, Smriko (od 86' Dilaver). (Glavni trener Ante Miše);

Trener domaćih, Nizah Hukić, danas je izveo kombinovani sastav, jer je ovo sedma utakmica Čelika u mjesecu martu. U sastavu Čelika danas nije bilo standardnih prvotimaca: Jusića, Lakičevića, Simića, Baraća i Salčinovića, koje trener Hukić, najvjerovatnije, odmara za prvu utakmicu polufinala Kup-a u srijedu na Bilinom polju protiv Širokog Brijega. U ekipi Viteza čitava plejada nogometaša koji su ponikli ili su nastupali nekada za Čelik: Jurčević, Imamović, Kapetan, Hećo, Smriko, Isaković (na klupi) i Dilaver (Šišića nije bilo u sastavu).

Čini se da je neriješen rezultat i najrealniji ishod današnjeg komšijskog derbija. Propušteno je po nekoliko šansi na obje strane:

5. minut, Alispahić sam pred golmanom gostiju se spetljao i ništa od vođstva domaćih.

43. minut, Kapetan nije uspio zahvatiti loptu na petercu u izglednoj poziciji.

44. minut, Imamović u zadnjem trenutku izbija loptu ispred Alen a Dedića u neposrednoj blizini gola.

45. minut, Čović odlično šutira glavom, ali golman gostiju je odbranio.

48. minut, Bajraktarević odlično šutira iz izgledne pozicije, ali lopta odlazi preko gola.

70. minut, Grahovac šutira   pored desne stative sa 15-ak metara, nakon odlične povratne lopte.

75. minut, Hećo šutira sa ivice kaznenog prostora, ali lopta prelazi, za malo, preko prečke.

79. minut, Smriko izlazi sam pred Adilovića sa desne strane, ali Čelikov golman skraćuje ugao i nema gola.

81. minut, Mišić Marko je izbjegao ofsajd zamku, izašao sam pred golmana, ali Adilović ponovo spašava Čelik. Stopostotna prilika i možda najbolja na utakmici.

Utakmica je bila fer i korektna.

U narednom, 25. kolu prvenstva (10. kolo iz proljetnog rasporeda), Čelik gostuje kod aktuelnog prvaka, sarajevskog Željezničara, a Vitez je domaćin Olimpicu.