subota, 22 Mart 2014 17:44

K. polje: Vitez - Leotar 2:0

BH Telekom Premijer lige BiH – 23. kolo. Osma pobjeda Viteza. NK Vitez – FK Leotar 2:0 - Zenica, 22.mart 2014.god. Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici; Vrijeme: oblačno (+16*C); Glavni sudija: Drinić Velimir (Modriča), pomoćnici: A1 Lazić Damir (Brčko), A2 Smajić Jasmin (Kalesija).

Novi Premijerligaš Vitez je bio domaćin u Zenici, na stadionu Kamberovića polje, ekipi Leotara, u 23. kolu BH Telekom Premijer lige BiH (osmo kolo iz proljetnog rasporeda prvenstva). Pobjedili su domaćini u ovom susretu, ekipa Viteza.

Rezultat: Vitez – Leotar  2:0 (2:0);

Strijelci: 1:0 (Aladin Isaković 23'), 2:0 (Toni Livančić 27');

Sastavi timova:

VITEZ: Živković, Jurić, Jurčević, Dedić, Imamović, Livančić, Brekalo, Branković, Kapetan, Smriko, Isaković. (Trener Ante Miše);
LEOTAR: Čokorilo, Prebiračević, Andrić, Šaraba, Marković, Milović, Binić, Cimirot, Vasiljević, Šakić, Majkić.

U 23. kolu prvenstva ekipa Viteza je opravdala ulogu favorita i potpuno zasluženo pobjedila ekipu Leotara iz Trebinja, gotovo otpisanu ekipu, koja je u dosadašnja 23 kola prvenstva ostvarila samo dvije pobjede, tri remija i 18 poraza (9 bodova).

Sve je riješeno u četiri minute prvog poluvremena, od 23.-27.minute, kada su postignuta oba gola.. U drugom poluvremeno, igrači Viteza su laganom igrom čuvali stečenu prednost i sasluženo ostvarili novu pobjedu za mirniji nastavak prvenstva i očuvanje Premijerligaškog statusa.

Vitežanima je ovo osma pobjeda u prvenstvu i sada imaju 28 bodova. Vitez odlično igra "domaće" utakmice, jer su svojim protivnicima u zadnjih šest utakmica u Zenici na Kamberovićima, postigli 17 golova (Vitez-Zvijezda 3:1, Vitez-Travnik 3:0, Vitez-Borac 3:1, Vitez – Radnik 3:0, Vitez – Slavija 3:0 i danas Vitez – Leotar 2:0).

Utakmica je bila fer i korektna, a gledaoci su aplauzom nagradili nogometaše Viteza na odličnoj igri i pobjedi.

U narednom, 24. kolu Vitez ide u goste ekipi Čelika, dok je Leotar domaćin aktuelnom prvaku, sarajevskom Željezničaru.