29 Mart 2024
utorak, 18 Mart 2014 08:04

Kengur u Kaknju

Liga mladih ZDK : Kakanj - Kengur -  Košarkaški klub Kakanj je u okviru 14. kola lige mladih ZDK za košarkaše ugostio Kengur.Igrane su tri utakmice i to u kategorijama : predpionira, pionira i kadeta.

PREDPIONIRI :
KAKANJ - KENGUR 10 : 46 (2:16,2:7,2:9.4:14) Utakmica u konkurenciji predpionira pripala je mladim košarkašima Kengura koji su i ovom visokom i zasluženom pobjedom dokazali da su bez premca u ovoj ligi.Već u samom početku utakmice, u 1. četvrtini Kengur stvara razliku od 14 poena koju su do kraja utakmice povećavali i na kraju slavili sa +36 poena razlike. U toku ove sezone Kengur u konkurenciji predpionira ima sve pobjede i suvereno drži 1. mjesto. Kengur su do pobjede vodili Cvitanović Teo sa 13 i Vidović Valentin sa 10 poena. Kod domaćina su dobri bili Drijenčić i Gačić sa 2 poena.
KAKANJ : Pirić, Lučić 2, Drijenčić 2, Hrgota, Neimarlija, Sikira 2, Džopić, Begić, Neimarlija A., Hido 2, Hrustić, Gačić 2.
KENGUR : Mutapčić, Kalčo 2, Prasko 2, Cvitanović 13, Vidović 10, Tanić 3, Bilić 6, Žunić, Dodik, Merdanović 6, Šišić 4.

PIONIRI : KAKANJ - KENGUR 60 : 57 (13:18,6:12,20:6,21:21)
PIONIRI:
 Pioniri Kaknja su u neizvjesnoj završnici slavili protiv svojih vršnjaka iz Kengura rezultatom 60 : 57.Prvo poluvrijeme je apsolutno pripalo gostima iz Zenice koji su imali prednost od 11 poena razlike. Međutim u 2 poluvremenu znatno bolja igra Kaknja koji su praktički u zadnjem napadu osigurali pobjedu.Slijedeće kolo pioniri Kengura igraju gradski derbi sa ekipom Nets-a i ta utakmica će odlučivati o 1. mjestu u konkurenciji pionirskih ekipa. Kod pobjedničke ekipe su se istakli Topić sa 30 i Delibašić sa 16 poena,dok su kod Kengura vrlo dobru utakmicu odigrali Birmančević sa 16 i Porča sa 14 poena.

KADETI :
KAKANJ - KENGUR 62 : 91 (18:23,15:31,20:18,9:19) Kadeti Kengura su došli do vrlo lake i ubjedljive pobjede.Od samog početka su nametnuli dobar ritam igre i na kraju su slavili visoku pobjedu.Najefikasniji u redovima Kengura su bili Kobić sa 29, Nakić sa 21 i Hodžić sa 12 poena, dok su kod Kaknja bolji od ostalih bili Majstorović sa 21 i Mašić sa 17 poena. Naredno 15. kolo košarkaši Kaknja igraju u Zenici sa Abecedom, dok Kengur igra gradski derbi sa ekipom Nets-a.

Također, kadeti KK Kengura su u srijedu 12.3. gostovali ekipi Busovače. KK Kengur je ostvario pobjedu rezultatom 69:55, a bolji od ostalih su bili  kod Kengura Dino Kobić (31 poen i 13 skokova) i Harun Draganović (10 poena, 6 asistencija i 3 ukradene lopte), dok se kod Busovače istakao Sandro Marinković (27 poena, 8 skokova). KK Kengur se zahvaljuje ekipi Busovače na gostoprimstvu i nada se da će ova dva kluba nastaviti suradnju u budućnosti.

Tekst: Jasmin Efendić