20 April 2024
srijeda, 19 Februar 2014 20:39

Pobjeda Zeničanki u Brčkom

U 14. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su gostovale u Brčkom ekipi ŽKK Brčanka.  Pobjedila je ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: Brčanka - Čelik  66:78  (19:27), (20:25), (10:11), (17:15).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić, M. Džinić 16, Z. Gagić 7, J. Bigović 7, N. Kovačević, A. Kalušić 21,  M. Rahmanović , S. Pašić, I. Rahmanović 10, A. Ćorović, A. Iriškić 17. (Trener Slobodan Kecman);

Sve poene za Čelik  su postigle: Aida Kalušić (21 + 9 skokova), Aldijana Iriškić (17), Marina Džinić (16+ 8 skokova), Irma Rahmanović (10 + 8 skokova), Zvjezdana Gagić (7 + 11 asistencija i Jasmina Bigović (7) poena.

Sve koševe za Brčanku su postigle: N. Kajtaz (20), M. Džombeta (19), S. Ilić (12), D. Musić (10), I.Đorđević (3), J. Čorbadžić (2) poena

Prvu četvrtinu košarkašice Čelika su dobile sa +8 poena (19:27), da bi  i u drugoj četvrtini bile bolje za 5 poena (20:25), tako da se na poluvrijeme otišlo sa + 13 poena za Čelik (39:52. Početkom treće četvrtine gošće idu na + 20 poena (39:59), ali domaće uspjevaju da smanje prednost Zeničanki do kraja četvrtine na + 14 (49:63). Zadnju četvrtinu dobijaju domaće košarkašice (17:15) i samo ublažuju poraz na – 12 poena, za konačnih i zasluženih 66:78 za Čelik. U ovoj zadnjoj četvrtini Zeničanke su rutinski privodile utakmicu kraju i zasluženoj pobjedi.

Kod Čelika u igru nisu ulazile: Sedina Halimić, Nedžla Kovačević i Sedina Pašić.

Sa ovom gostujućom pobjedom košarkašice Čelika su došle na bod zaostatka od ekipe Play off.