utorak, 04 Februar 2014 22:59

Mladost bolja od premijerligaša

Mladost srušila Premijerligaša Mladost (DK) – Travnik 1:0 Stadion: KSC Kamberovića polje u Zenici ("B" teren sa plastičnom travom); Početak u 13:00 sati; Vrijeme: sunčano i prohladno + 6*C; Gledalaca: oko 100; Sudije: Alispahić, Smajlović i Begović (svi iz Zenice); Rezultat: Mladost - Travnik  1:0 (0:0); Strijelac: Karzić u 51. minuti

MLADOST (DK): Mujagić, M. Musić, Hrustanović, Kubat, Čišija, Topalović, O. Musić, Huseinspahić, Kovač, Murić i Bajramović. Još su igrali: Hadžić, Karzić, Husić, Kapo, Hrvat, Piljug, Ćehajić, Mujkić, Durmić. (Trener: Elvedin Beganović).

TRAVNIK: Nurković, Terzić, Sadiković, Ribić, Helvida, N. Varupa, Zelenbaba, Adriano, Nuhić, Dudić i Karić. Još su igrali: Fejzić, Jusić, Laštro, Hamzić, Gavrić, Fazlagić, Jauregui, Ćurić, Goloman, Babić i Nunjes. (Trener: Osman Bajrić).

Danas su u Zenici odigrali prijateljsku utakmicu nogometaši Mladosti iz Doboja kod Kaknja, inače člana Prve federalne lige i Premijerligaš Travnik.

Nogometaši Mladosti su na 11.mjestu na kraju jesenjeg dijela takmičenja u Prvoj ligi Federacije, dok su Travničani 15. (pretposljednji) na tabeli Premijer lige BiH nakon 19 odigranih kola. Nakon veoma borbene utakmice, pobjedu je, zasluženo, zabilježila Mladosti, rezultatom 1:0, čiji su igrači, čini se, pokazali veću borbenost i željom za pobjedom. Strijelac jedinog pogotka je bio Karzić u 51. minuti.

Treneri Elvedin Beganović i Osman Bajrić priliku su dali velikom broju igrača, a rezultatom i igrom, zadovoljniji može biti nekadašnji trener Čelika i Travnika, a danas Mladosti, Zeničanin Elvedin Beganović.