25 April 2024
četvrtak, 16 Januar 2014 20:23

KŽK Čelik poražen u Sarajevu

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA NA ILIDŽI.  8. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. PLAY OFF - ČELIK 64:60 Početak u 18 sati; dvorana KSC Ilidža; gledalaca: 200;

Sudije: Holjevac, Tresoglavić i Kontrec; delegat Skrobot;  U 8. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile gosti na Ilidži kod Sarajeva ekipi ŽKK Play off. Pobjedila je domaća ekipa Play off. Rezultat: Play off – Čelik 64:60  (18:18), (8:12), (17:12), (21:18).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić, M.Džinić 10, Z.Gagić 4, J. Bigović 8+11 skokova, N.Kovačević, A.Kalušić 19, M.Rahmanović 15, S.Pašić, I.Rahmanović 4, A.Ćorović, A.Iriškić, B.Hebib; (Trener Slobodan Kecman);

Sastav ŽKK Play off: Mujović, Babić, Ganilović, King, Adams, Hero, Omerbašić, Kovačević E., Alispahić, Đapo, Bugarin, Džebo. (Trener: Goran Lojo);

Najefikasnije kod Čelika su bile: A.Kalušić (19), M.Rahmanović (15), M. Džinić (10) poena.

Kod Play offa, najefikasnije: Adams (18), Džapo (15),Bugarin (12) poena.

U prvoj četvrtini domaće košarkašice su bile češće u vođstvu, ali je, ipak, ova četvrtina završena 18:18.

Nakon prve polovine utakmice košarkašice Čelika su imale prednost od 4 poena (30:26), tj. košarkašice Čelika su drugu četvrtinu dobile sa 12:8.

Treću četvrtinu su dobile domaće košarkašice Play offa sa 17:12. U ovoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali su domaće bile efikasnije i preokrenule su rezultat, koji je nakon treće četvrtine bio 43:42 za ekipu Play offa. Zadnja četvrtina počinje poenima domaćih, ali Čelik ponovo dolazi do preokreta (46:45). Od tog trenutka domaće stalno vode, pa i sa 6 poena prednosti (58:52) u 37. minuti. Čelik se ponovo približava vođstvu domaćih poenima Jasmine Bigović i trojkom Maide Rahmanović na 58:57. U zadnjoj minuti domaće pogađaju preko King, Adams i Đapo, a Maida Rahmanović trojkom ublažuje poraz do konačnih 64:60 za Play off. Utakmica je bila "tvrda" i nijedna ekipa nije imala veće vođstvo od 6 poena u toku utakmice.

Košarkašicama Čelika je ovo bio peti poraz u MŽRKL.

Do kraja ligaškog takmičenja u MŽRKL, košarkašice Čelika su domaćini ekipi Radivoj Koraća u 9.kolu, dok u zadnjem, 10.kolu gostuju Crvenoj Zvezdi u Beograd.

Već u nedjelju, 19.01.2014.god košarkašice Čelika će, uokviru 10.kola BiH šampionata, ugostiti ekipu ŽKK Brčanka.