28 April 2024
subota, 02 Novembar 2013 22:52

Treća pobjeda OKK Čelik

A1 KOŠARKAŠKA LIGA KS BiH – 3.KOLO. NOVA POBJEDA OKK ČELIK. OKK ČELIK – KK TURBINA 97:74 (+23) Gradska ARENA u Zenici; Početak u 20 sati; Gledalaca: oko 600;

Uokviru  3. kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Turbina iz Jablanice. Treću pobjedu, zaredom, u novom prvenstvu je zabilježila domaća ekipa OKK Čelik.  Rezultat: Čelik – Turbina  97:74  (34:25), (22:22), (23:16), (18:11).

KLIKNI OVDJE da vidiš FOTO GALERIJU

Sastav OKK Čelik: Fejzagić, Opačak 15, Radan, Arnaut 14, Hodžić 23, Begagić 21, Pezer 8, Balta 3, Anđelić 8, Durmić 3, Klinac 2, Spahić. (Trener Nedžad Hodžić, pomoćni treneri: Kenan Kaknjo i Ahmed Muminović);

Sastav KK Turbina: Delalić, Galešić, Đelmo A., Šćuk, Bandić, Palić, Mešić, Kevrić, Đelmo N., Guzonjić, Ćosić, Zamirović. (Trener Edin Kovačević);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Hodžić (23), Dino Begagić (21), Ivan Opačak (15), Kenan Arnaut (14).

Kod Turbine, najefikasniji su bili: Guzonjić (27), Galešić i Kevrić po 12, te Đelmo A. (11) poena.

U prvoj utakmici u ovoj sezoni pred domaćom publikom, košarkaši Čelika zabilježili su zasluženu pobjedu protiv jablaničke Turbine. Čelikova pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, jer su domaći košarkaši imali prednost tokom cijele utakmice. Gosti su imali vođstvo samo dva puta (0:2) i (8:9). Domaći stiču prednost od 11 poena već u prvoj četvrtini (32:21) i (34:23). Druga četvrtina je završena neriješenim rezultatom (22:22), tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 56:47. reća četvrtina ponovo pripada domaćim (23:16) i rezultat na kraju treće četvrtine glasi 79:93 (+16). Do kraja utakmice prednost domaćih se stalno povećavala, pa je zadnja četvrtina završena rezultatom (18:11), što je u konačnici završilo rezultatom 97:74 (+23 poena) za OKK Čelik. U ovoj utakmici, trener Nedžad Hodžić je dao priliku svim igračima iz rostera, a od mladih igrača pruženu šansu najbolje je iskoristio mladi Kenan Arnaut i sa 14 poena dao je veliki doprinos u visokoj i zasluženoj pobjedi Čelika. Čestitke košarkašima Čelika na odličnoj igri i visokoj i zasluženoj pobjedi.

U četvrtom kolu ekipa OKK Čelik ide u goste ekipi KK Orlovik iz Žepča, dok Turbina, ponovo, gostuje u Bihaću kod istoimene ekipe. Utakmicom u Zenici je kompletirano treće kolo A1 lige.Ekipe Čelika i Brčkog su ostale bez poraza. Bošnjak je zabilježio svoj prvi poraz u Vogošći, a Gradina i Play Off su u ovom kolu zabilježili prve pobjede"