29 Mart 2024
subota, 02 Novembar 2013 17:06

Treća pobjeda Viteza Vitez – Zvijezda Gradačac 3:1  Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici; Gledalaca: oko 500; Vrijeme: oblačno i prohladno (+ 14*C);

Glavni sudija: Ognjen Valjić iz Banja Luke, sa pomoćnicima: Radislav Kačavenda (Gradiška) i Momir Širko (Banja Luka). Delegat Ivica Galić (Mostar), posmatrač suđenja Džemal Čalija (Sarajevo);

KLIKNI OVDJE da vidiš FOTO GALERIJU Jasmina Blicka Hadžića

Novi Premijerligaš Vitez je bio domaćin u Zenici na stadionu Kamberovića polje, u 15. kolu BH Telekom Premijer lige BiH,  ekipi Zvijezda iz Gradačca. Pobjedili su domaćini u ovom susretu, ekipa Viteza. Rezultat: Vitez – Zvijezda 3:1 (2:1); Strijelci: 0:1 (Kuduzović 35' iz penala), 1:1 (Kapetan 40' iz penala), 2:1 (Vidović 44'), 3:1 (Smriko 70');

Žuti kartoni: Imamović i Vidović (Vitez), Maksumić, Trejić i Diatta (Zvijezda);

Sastavi timova:

Vitez: Živković, Jurić, Jurčević, Dedić, (od 75' Mišić), Šišić, (od 86' Badrov), Imamović, Brekalo, Vidović, Kapetan, Branković, Smriko. Na klupi Viteza još su bili: Perković, Hasanović, Šantić, Livančić i Čubrilo.  (Trener Petrović Veseljko);

Zvijezda: Stijaković, Kuduzović, Radivojević, Maksumić, Trejić, Bogdanović, Nikolić, (od84' Kuzmanović, Novaković, Diatta, Musić, (od 46' Orgagić, Isanović, 8od 46' Šmigalović). (Trener Taletović Denis);

Zaslužena pobjeda nogometaša Viteza, koji je do pobjede stigao preokretom nakon što su gosti poveli iz penala u 35. minuti preko Kuduzovića. Prethodno je oboren Isanović od strane Imamovića u šesnaestercu Viteza. Izjednačenje je stiglo kroz 5 minuta, tj. u 40. minuti. Maksumić je srušio, danas odličnog, Vidovića i sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala je bio Kapetan za 1:1. U 44. minuti u glavnoj ulozi, ponovo, vižljasti Vidović, koji nakon ubacivanja Dedića pogađa glavom za vođstvo domaćih od 2:1.

U drugom poluvremenu tempo igre je opao, a to je i odgovaralo domaćim, koji su sačuvali prednost i u 70. minuti je i potvrdili, te upisali tri nova boda. Pobjeda Viteza je potvrđena u 70. minuti. Strijelac je bio Smriko nakon odličnog ubacivanja lopte od strane Brankovića u šesnaesterac gostiju iz slobodnog udarca sa 40-ak metara, iskosa sa desne strane (prekršaj bio, ponovo, nad Vidovićem). Smriko se najbolje snašao i ubacio loptu iz blizine u prazan gol gostiju. Pored navedenog, Vitez je propustio još nekoliko izrazitih šansi za postizanje golova, a najveće su bile: 12.minuta Brekalo pogodio stativu, 53. minuta Kapetan neometan šutirao glavom pored gola. Gosti mogu žaliti za jednom velikom šansom i to u 30. minuti, kada je odlični Diatta sam izbio pred golmana domaćih Živkovića, ali je golman Viteza odličnom intervencijom spasio svoj gol. U narednom, 16. kolu (prvo kolo iz proljetnog dijela prvenstva), Vitez je domaćin Travniku, dok Zvijezda ide u goste aktuelnom prvaku, sarajevskom Željezničaru.