subota, 11 Maj 2013 19:28

Nogometaši Čelika igrali su danas neriješeno u Prijedoru, protiv domaćeg Rudara 1:1. Čelik je poveo golom Baraća u 81. minuti,a  izjednačio je Rudar, šest minuta kasnije, golom Savića.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU IZ PRIJEDORA

Fudbalski klub Željezničar odbranio je titulu klupskog prvaka Bosne i Hercegovine. Sarajevski ''plavi'' osvojili su bod na gostovanju Veležu u Mostaru (0:0), što je bilo dovoljno za odbranu prošlogodišnjeg naslova dva kola prija kraja prvenstva. Drugu poziciju osiguralo je Sarajevo domaćom pobjedom protiv Slavije s 1:0. Jedini pogodak u tom susretu postigao je Džakmić u 51. minuti susreta. GOŠK je ostvario važnu pobjedu protiv Travnika, direktnog konkurenta za opstanak u Premijer ligi BiH. Gabeljani su pobijedili na svom terenu s 3:1 i približili se Travničanima na samo bod razlike na tabeli.

Borac je gostujućim porazom u Širokom Brijegu od 0:4 napravio korak unazad u borbi za nastup u evropskim takmičenjima. Sva četiri gola za domaći Široki postigao je Krešimir Kordić. Poraz Borca najviše je odgovarao sarajevskom Olimpicu, koji je  kod kuće remizirao protiv Zrinjskog (0:0) i zauzeo treće mjesto . U ostalim susretima 28. kola Premijer lige BiH Leotar i Zvijezda su remizirali (1:1), istim rezultatom završio je susret između Rudara i Čelika, a Gradina je pobijedila Radnika s 1:0.

Rezultati susreta 28. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine: